//V Brně můžete využívat grillpointy i vlastní gril

V Brně můžete využívat grillpointy i vlastní gril

Ke krásnému letnímu počasí neodmyslitelně patří grilování, ať s rodinou nebo s přáteli. Jenže ve městě je to poněkud složitější než na venkově. A právě řešením jsou grillpointy, které lidem grilování zprostředkovávají. Pokud dáváte přednost většímu soukromí, je možné grilovat na vlastním grilu, avšak za určitých podmínek.

Přístupným a příjemným místem je nepochybně Brněnská přehrada, která disponuje hned několika grillpointy – na Kozí horce, Pod Dymou, v Rokli, na Rakovci a u Sokolského koupaliště.

Pokud však zájemci chtějí grilovat poblíž centra, mohou si vybrat z několika jiných grilovacích míst. Jeden najdeme na Kraví hoře, další ve vnitrobloku mezi Křídlovickou a Zahradnickou ulicí, dále elektrický gril v parku Lužánky, Vyhlídka, u Špilberku, Shared BBQ point a CVČ Labyrint ve Švermově, kde je možnost pořádat větší grilovací akce.

A jak vůbec grillpointy využívat? Grily u Brněnské přehrady, ulice Vyhlídka, gril na Kraví hoře a ve vnitrobloku Křídlovická/Zahradnická lze využívat zdarma bez předchozí rezervace. Zdarma s nutností rezervace gril v parku za Lužánkami, gril u CVČ Labyrint ve Švermově, a placený gril s nutností rezervace je Shared BBG v Pekárenské.

Rezervace probíhá buď telefonicky, nebo emailem. To lze učinit i na stránkách Veřejného grilování. Stačí si vybrat místo a čas. Důležité je přečíst si provozní řád.

Provozní řád
Piknikové místo je možné používat celodenně.
Grilovat je dovoleno pouze na veřejném elektrickém grilu.
Grilovat je dovoleno pouze osobám starším 18 let nebo pod jejich dohledem.
Před použitím grilu je nutné se seznámit s jeho obsluhou.
Při obsluze grilu postupujte dle návodu k obsluze.

Na piknikovém místě je ZAKÁZÁNO:
– Poškozovat a znečišťovat prostor zařízení a vybavení.
– Volné pobíhání psů.
– Stanování.
– Rozdělávání a udržování otevřených ohňů.
– Pořádání reklamních a propagačních akcí bez souhlasu správce.

Návštěvník je POVINEN:
– Respektovat provozní řád a pokyny správce.
– Neohrožovat sebe ani ostatní návštěvníky.
– Dodržovat čistotu a pořádek.
– Po použití gril očistit vlastními prostředky!
– Doporučujeme grilovat na alobalu

Existuje také možnost vzít si do parku vlastní gril, nicméně návštěvníci nesmí rozdělávat otevřený oheň. Tuto alternativu využívají hodně lidé, kteří nechtějí sedět na vyhrazených místech a hledají odlehlejší místa v parku.

Napsal/a: Pavla
Foto: VZMB, MMB, BRNO toady, Marco Herrndorff – www.herrndorff.com
Zdroj: VZMB, Veřejné grilování