//Restaurace Sharingham – 5 důvodů, proč se sem vracet

Restaurace Sharingham – 5 důvodů, proč se sem vracet

Tento týden jsme se rozhodli zajít vyzkoušet restauraci Sharingham. Dostali jsme tip hned z několika stran, především na dobrou pizzu a středomořskou kuchyni. Jednou větou můžeme potvrdit, že tady najdete kousek přímořské atmosféry na vznikající brněnské náplavce. Restauraci Sharingham najdete na začátku Vídeňské ulice (hned u mostu přes Svratku). A tady máte hned 5 důvodů, proč ji vyzkoušet.

1. Kuchyně
Snad je to blízkost řeky, která Sharingham inspirovala k zaměření na středomořskou kuchyni. Roli jistě hrálo i to, že středomořské národy mají jídlo a stolování rády, žijí déle a tak nějak víc v pohodě. V menu tak najdete nejedno jídlo, které si možná pamatujete z dovolené v Itálii. Carpaccio, risotto, těstoviny, ryby, krevety a další typické pokrmy a suroviny.

V kuchyni ale nezapomínají ani na ty, kteří si nejvíc pochutnají na místních specialitách. Na ty v jídelním lístku čeká třeba svíčková, kachní stehno, tatarák, žebra nebo koprová omáčka.

Nečekejte klasickou „hotelovku“, Sharingham je plnohodnotná restaurace, kam rádi chodí nejen hosté z hotelu, ale i „lidi z ulice“. My jsme šli do mořských plodů a rozhodně jsme nelitovali. Jídlo bylo moc dobré a profesionálně naservírované. A nezapomeňte na sladkou tečku, je z čeho vybírat. Pokud jste nerozhodní, dejte si čokoládový fondant jako my, nebudete litovat.

2. Pizza z pece na dřevo
Ke Středomoří rozhodně patří i pizza. Tu v Sharinghamu připravují v peci vytápěné dřevem. Pizza díky tomu chutná opravdu skvěle. Vyzkoušejte klasickou margheritu, nebo ochutnejte nějakou z místních specialit. Za nás rozhodně nejlepší pizza, jakou jsme v poslední době jedli. Určitě jsme tady na ni nebyli naposledy.

3. Bohatá nabídka denních menu
Od pondělí do pátku mezi 11. a 15. hodinou nabízí restaurace Sharingham polední menu. V nabídce jsou vždy dvě denní menu a pizza dne. Nabídku doplňuje další trojice jídel z týdenního menu. Na výběr tak každý den máte ze šesti jídel za přijatelné ceny. Je to chutné, je to výhodné… a je to rychlé.

4. Salonek pro oslavy s možností ubytování
Oslavy a společenské akce umí v Sharinghamu zařídit díky oddělenému salonku s kapacitou až 60 osob. Narozeniny, firemní akce, prezentace, smuteční setkání a tak dále. K dispozici je i projektor a ozvučení. A samozřejmě výborná kuchyně.

Pokud chcete pořádat akci i pro mimobrněnské, umí v Hotelu Sharingham zajistit i nocleh. První dvě patra hotelu prošla nedávno rekonstrukcí, takže pokoje ještě voní novotou.

5. Parkování zdarma
Posledním významným argumentem může být možnost parkování zdarma v areálu restaurace. Žádné zdlouhavé hledání místa ani placení parkovného při návštěvě Sharinghamu nehrozí. A od zastávky šaliny je to taky kousek!

Přijďte si kousek Středomoří vychutnat do restaurace Sharingham i vy.

Zdroj: Restaurace Sharingham, BRNO today