//Návštěva Café Ernst: dobře ukrytá kavárna uprostřed města

Návštěva Café Ernst: dobře ukrytá kavárna uprostřed města

Víte, že… Pisárky mají svou kavárnu? Ano, od pátku do pondělí (pozor, ne naopak) vám kávu a další pochutiny naservírují s prvorepublikovým šarmem v Café Ernst. Kavárnu najdete ve vile Stiassni v Hroznové ulici 14. Otevřeno má od pátku do pondělí mezi 10. a 18. hodinou. My jsme si tam zašli na nedělní kávu a něco dobrého. Sedli jsme si na venkovní lodžii, kde to na vás dýchne klidem a zároveň se dostane do doby o několik desítek let zpět.

Vila Stiassni je národní památkou, kterou navrhl Ernst Wiesner. Ten v Brně zanechal výrazné stopy v podobě významných budov, jakými jsou například palác Morava na Moravském náměstí, budova brněnského krematoria, budova, v níž nyní sídlí Český rozhlas Brno v Beethovenově ulici a mnohé další. Wiesner navrhl také kavárnu Esplanade, která ovšem nepřežila bombardování druhé světové války. A právě repliku této kavárny můžete navštívit v Pisárkách. Je poctou architektovi a také nese jeho jméno – Café Ernst.

Připomínka Ernsta Wiesnera dostane novou tvář na konci léta, kdy bude u příležitosti zahájení festivalu židovské kultury Štetl Fest slavnostně odhalena nová busta Ernsta Wiesnera z dílny sochaře Jiřího Plieštika.

Do kavárny můžete zavítat na konci komentované prohlídky po vile Stiassni, ale můžete sem přijít i normálně z ulice. Posezení uvnitř v kavárně nebo ve venkovní lodžii vás i uprostřed města naplní mírem a klidem. Vila stojí uprostřed láskyplně opečovávané zahrady se vzrostlými stromy, je tak i v létě zdrojem stínu a únikem před městským vedrem. K první objednané kávě dostanete kartičku, a když nasbíráte devět razítek, máte desátou kávu zdarma.

Učaruje-li vám elegance vily a kavárny, můžete si s sebou domů odnést exkluzivní pralinky, které pro Café Ernst připravuje Tereza Chocolate.

Druhou červnovou neděli se v zahradě vily Stiassni bude konat speciální díl MINT Marketu Brno, na němž se představí místní značky s autorskou módou, šperky, kosmetikou, doplňky a designem. Café Ernst mimo občerstvení v tento den nabídne nejen svůj klasický sortiment, ale také piknikové deky a koše.

Chcete v kavárně nebo ve vile uspořádat soukromou akci, svatbu nebo narozeniny? Napište na e-mail obchod@frnds.cz.

 

Zdroj a foto: Café Ernst, Brno today