//REkrabička a brněnské podniky spolu úspěšně zabraňují vzniku zbytečného odpadu

REkrabička a brněnské podniky spolu úspěšně zabraňují vzniku zbytečného odpadu

46 – přesně tolik podniků už v Brně svým zákazníkům nabízí jídlo do REkrabičky – vratného znovupoužitelného obalu na jídlo s sebou. Pokud jste o REkrabičce ještě neslyšeli, čtěte dále. Jedná se totiž o jediný skutečně ekologický obal na jídlo, díky kterému můžete jednoduše a efektivně pomoci našemu životnímu prostředí.

V oblasti gastronomie vzniká velké množství odpadu. Podstatnou část z něj tvoří jednorázové obaly na jídlo s sebou. Stačí se jen po polední pauze podívat do odpadkových košů ve firmách, kancelářských objektech nebo hubech. Doslova jimi přetékají. A je úplně jedno, jestli se jedná o polystyrenové krabičky, nebo ty vyrobené z plastu, papíru či bioplastu. Většina z nich nakonec skončí na skládce nebo znehodnocuje kompostové balíky. REkrabička oproti tomu nabízí odpovídající a snadno dostupnou alternativu.

Celá služba funguje velmi jednoduše – zákazník si v síti zapojených podniků půjčí REkrabičku za vratnou zálohu 80 kč, které po vrácení dostane zase zpátky. Díky tomu, že REkrabičku najdete po celé republice, můžete si ji půjčit v Brně a vrátit klidně na druhém konci naší země. Nebo ji vracet stále do jednoho a toho samého podniku.

V brněnské REkrabičkové síti podniků najdete třeba:

Padagali – indická restaurace jen kousek od Lužánek, která vaří autentická indická jídla, připravená zkušenými rodilými kuchaři.

Mediteran Bistro – tenhle podnik najdete u Tyršova sadu a těšit se v něm můžete na skvělá středomořská jídla uvařená jen ze špičkových surovin.

Forky´s – moderní bistro a restaurace na Jakubském náměstí v centru Brna, které své jídlo připravuje z čistě rostlinných surovin. Navíc můžete využít i systém Greenbox – krabičkové stravování přímo na míru.

Seznam všech zapojených podniků do REKrabičkové sítě najdete na webu www.rekrabicka.cz

Zdroj a foto: REkrabička