//Rozhovor s vedoucím brněnské pobočky thajských masáží TAWAN

Rozhovor s vedoucím brněnské pobočky thajských masáží TAWAN

Tomáš Motal, dlouholetý vedoucí brněnské pobočky thajských masáží TAWAN Barceló Brno, sdílí své zkušenosti a novinky týkající se provozu a nabídky služeb. Masážní salón, který má vlastní vchod z ulice najdete na Šilingrově náměstí v prostorách Hotelu Barceló Brno Palace.

Kdo založil Tawan a proč právě tento název? Znamená něco zvláštního?

Tawan byl založen Jiřinou Forejtkovou v roce 2006 s úmyslem přenést umění a tradice z daleké Asie do srdce Evropy a poskytnout dokonalé zážitky z thajské masáže v západní kvalitě služeb. Původně to byl malý salon v Karlových Varech v jednom hotelu, který však nenesl název Tawan. Oficiální název Tawan letos slaví 18 let a slovo TAWAN znamená thajsky zářící slunce, jehož paprsky dokáží zaplašit i stíny na duši. Stejně jako sluneční paprsky povznášejí každou živou bytost, cílem je, aby i klienti cítili životodárné teplo, přívětivou atmosféru a vůni dalekého Orientu, která obnoví jejich energii. Zastavení času na několik desítek minut znamená zastavení stresu. Naším posláním je obnovit tělu a mysli ztracenou energii a harmonii.

Masážní salóny obvykle bývají menší a lokální, ale Tawan je v tomto ohledu výjimkou. V Brně je známý většině lidí a najdeme ho po celé republice. Kde přesně?

Salóny najdete v Karlových Varech, Praze, Brně, Hluboké nad Vltavou, v Krkonoších, v Mladé Boleslavi a relativně nově také v Ostravě.

Proč právě podnikání v thajských masážích?

Protože dnešní doba je velmi hektická a uspěchaná. V pracovním životě jsou kladeny větší nároky a je důležité pečovat o tělo a dopřát mu relaxaci a obnovení energie. Proto thajské masáže. Samozřejmě, každý má jiný způsob, jak “dobíjet” svou životní energii.

A co brněnský Tawan? Jak dlouho již v Brně funguje a jak dlouho ho vedete vy?

Tawan působí v Brně již 12 let a po celou dobu jsem jeho součástí.

Jak vypadá Váš pracovní den? Co Vaše práce obnáší a co Vás nejvíce baví?

Můj pracovní den začíná, jakmile otevřu oči a hned se podívám na mobil, abych zkontroloval zprávy. Během ranního rituálu přípravy procházím e-maily, abych byl poté plně informován a připraven. Pak se přesunu do provozovny, kde pomáhám recepci s přípravou na příchod prvních klientů. Každý den je odlišný – může to být konzultace, schůzky se zástupci firem, logistika nebo péče o thajské maséry a jejich ubytování. Když mám chvíli volna, rád trávím čas na recepci, protože mám rád interakci s klienty. Jsem k dispozici svým recepčním 24/7, aby se na mě mohli kdykoli obrátit.

O kolik poboček se aktuálně staráte? Je mezi nimi nějaký rozdíl?

Momentálně spravuji dvě pobočky – v Brně a v Ostravě. Rozdíl spočívá v tom, že pobočka v Ostravě je menší a provozuje se prostřednictvím hotelové recepce. Současně se také podílím na rekonstrukcích poboček po celé České republice.

Za řadu let od otevření pobočky určitě prošla výraznou proměnou a rozrostla se. Jak vypadal salon při otevření a co byste o něm řekl teď?

Při otevření byl salon velmi jednoduchý s menším počtem masážních místností. Postupně jsme ho několikrát přestavovali a rozšiřovali o další místnosti. Stále neustále pracujeme na vylepšení a změnách.

Kolik máte v brněnském Tawanu lůžek pro masáže a kolik masérek?

Celkem máme 8 masážních lůžek a zaměstnáváme 12 thajských masérek.

Podle čeho vybíráte masérky?

Při výběru masérek se řídíme jejich zkušenostmi, odborným vzděláním a referencemi.

Jaké jsou nejoblíbenější masáže? Případně jakou byste doporučil?

Nejoblíbenější jsou naše Aroma oil a Argan oil masáže. Mým osobním favoritem je Mango Splash – masáž, kterou jsem vymyslel. Obsahuje peeling, zábal, masáž obličeje arganovým olejem a masáž mangovým olejem s hydratační maskou.

Co by měl člověk vědět, pokud k vám jde poprvé?

Nemusí se ničeho obávat. Naši recepční jsou zde pro to, aby komunikovali zdravotní omezení, intenzitu masáže a přání klienta. Je důležité si uvědomit, že na konci každé celotělové masáže je mírné protažení.

Je nějaké období v roce, kdy chodí lidé častěji, nebo naopak méně?

Lidé chodí ve větším množství o svátcích a po Vánocích, kdy jsou obdarováni našimi dárkovými poukazy. Záleží také na počasí a ročním období.

Máte nějaké novinky mezi masážemi?

Ano, jako jediná pobočka Tawanu nabízíme Argan Face – masáž obličeje s arganovým olejem.

Můžeš nám prozradit, jestli se plánuje v brněnské pobočce nějaká novinka?

Ano, plánujeme rekonstrukci wellness pro naše klienty, která zahrnuje možnost využití sauny před masáží – finské, bylinkové a parní. Kromě toho připravujeme novou masáž s názvem Melounové léto, která bude provoněná vůní melounu. Po masáži pak klienty čeká příjemné překvapení v podobě osvěžujícího kousku sladkého melounu.

Foto: Martin Pištěk