//Gourmet Brno: nejlepším barem je Slast

Gourmet Brno: nejlepším barem je Slast

Aktuálně nejlepším koktejlovým barem v Brně je Slast. Rozhodly o tom výsledky hodnocení projektu Gourmet Brno 2023, který pořádá Turistické informační centrum města Brna.

Gastronomický průvodce Gourmet Brno letos podniky rozřazuje do sedmi kategorií: Restaurace a Bistra, Cukrárny, Kavárny, Pivnice, Vinárny, Bary a S sebou. V kategorii barů byly letos nominovány Bar, který neexistuje, Super Panda Circus, 4pokoje, Whiskey Bar, který neexistuje a Slast. Všechny jsou součástí skupiny Lidi z Baru.

Vítězem barové kategorie organizátoři vyhlásili Slast nacházející se v podzemním labyrintu pod barokním Palácem opata žďárského kláštera na Zelném trhu. Koncept podniku je inspirován tiki kulturou asociovanou s exotickými tichomořskými a jihoamerickými destinacemi. Charakteristické jsou pro ni rumové drinky obsahující šťávy z tropického ovoce.

Koktejlové menu ve Slasti obsahuje celkem 18 drinků, jejichž jednotící charakteristikou je právě obsah čerstvé ovocné složky či ovocné chutě. Takové drinky se totiž obecně dobře párují s vodními dýmkami, které tvoří jeden z pilířů zdejší nabídky.

„Párování koktejlů k vodním dýmkám je unikátní a poměrně náročné. Máme radost, že právě tento aspekt autoři Gourmetu Brno v brožuře u Slasti vypíchli,“ říkají provozní vítězného baru Sára Zlámalová a Rudolf Forman.

Několik vybraných koktejlů z menu obsluha navíc servíruje s vykonáním drobného rituálu. Ten rozšiřuje zážitek ze servisu pomocí zapojení různých lidských smyslů. Tiki atmosféru umocňují mysteriózní dekorace i jídelní lístek nabízející havajské poke nebo tortu s trhanou krkovicí a salátem pico de gallo.

Zdroj a foto: Lidi z Baru