//Slavnostní zahájení Olympijského festivalu 2018 v Brně

Slavnostní zahájení Olympijského festivalu 2018 v Brně

Zimní olympijské hry v Pchjongčchangu dnes odstartovaly a s nimi se otevřely také brány Olympijského festivalu 2018 v Brně. Sportoviště v Brně vyrostlo v Pavilonu Z na Výstavišti Brno a v jeho okolí.

Slavnostní zahájení proběhlo v pátek 9. února v 11.00 hodin v Pavilonu Z a ceremoniálu se zúčastnili mimo jiné premiér CŘ Andrej Babiš, ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga, ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

U této slavnostní události nesměli chybět ani představitelé municipalit a to primátor města Petr Vokřál a hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek.

Organizátoři slibují v rámci Olympijského festivalu bohatý program. Bude se zde prezentovat více než 30 sportů. Fanoušky čeká sedmnáct dnů aktivního sportování i fandění českým reprezentantům na ZOH v Pchjongčchangu 2018 prostřednictvím přímých přenosů z dějiště her a doprovodný program v podobě exhibic, autogramiád sportovců a hudebních vystoupení českých kapel.

Olympijský festival nabídne návštěvníkům díky partnerům Českého olympijského týmu nejenom příležitost ke sportování, ale také možnost zapůjčit si veškeré sportovní vybavení v půjčovnách přímo v areálu festivalu.

„Díky spolupráci se sportovními svazy nabízíme návštěvníkům opravdu hodně pestrý program a věříme, že zaujme. Návštěvníci si budou moct užít jak volné sportování, tak výukové lekce, sportování pod dohledem zkušených trenérů, ukázky jednotlivých sportů i exhibiční vystoupení,“ říká Libor Varhaník, místopředseda ČOV, který má projekt Olympijský festival 2018 v gesci.

Vstupné:
Vstupné = 50 Kč.
Děti do výšky 150 cm a senioři mají vstup zdarma.

Zdroj: Český olympijský výbor
Foto: Olympijský festival Brno