//Noční běh pro Světlušku míří do Brna, běžci vyběhnou po letech z nové lokace

Noční běh pro Světlušku míří do Brna, běžci vyběhnou po letech z nové lokace

Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, odstartovala po dvou letech svůj tradiční Noční běh opět s příchodem jara. Další v pořadí je nyní Brno, běh se zde uskuteční ve čtvrtek 28. dubna. Běžci tentokrát namísto tradičního parku Lužánky poprvé vyběhnou od hradu Špilberk ve 21.00. Registrace na místě bude probíhat už od 19.00.Součástí 500korunové vstupenky je pro každého účastníka sportovní vak a dle vlastního výběru buď s multifunkčním šátkem nebo s čelovkou. Protože letošní účastníky láka na běh ve všech městech claim „Skoč na Noční běh pro Světlušku,“ bude součástí doprovodného programu také vystoupení a workshopy sportovního týmu JUMP IT a lokálních umělců. Registrace na běhy jsou spuštěny na www.behprosvetlusku.cz. 

„Skoč na Noční běh pro Světlušku.“ Za konceptem kampaně a claimem pro jedenáctý ročník Nočního běhu stojí David Podhola, jeden ze zakladatelů akce. Ve spolupráci s producentem Jakubem Drocárem ze společnosti PUNK FILM a režisérem Petrem Dvořákem natočili “skákací” videopozvánku na letošní běžeckou tour. V té po boku Davida Švehlíka, Judit Bardos a Pavla Batěka účinkuje také herec a režisér Milana Šteindler, který se stal pro letošní rok tváří běhů. “Právě Milan s vtipem dokazuje, že se běžcem s vyšším posláním může stát opravdu každý. Stačí si jen skočit, skočit s námi zaběhat. Právě na této jednoduché významové paralele stojí letošní komunikace. Ve výskoku se naši aktéři změní vždy v běžce s čelovkou, respektive ve světlušky,“ dodává David Podhola k námětu letošní kampaně. 

Rozskákáné Brno

Běžci budou mít na výběr z jednoho (3 km), nebo dvou (6 km) okruhů. Není přitom nutné běhat, trasu lze klidně jen projít. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Registrovat se mohou také firmy, které podpoří své zaměstnance ve sportovních aktivitách, a navíc udělají dvojnásobnou radost. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 18 let podporuje v aktivním životě.

Účastníci v Brně se mohou těšit na hudební rozproudění zpěvačky Terezy Maškové a DJ Schafffa. O krátká „hopsavá“ vystoupení a workshopy pro běžce se postará sportovní tým JUMP IT. Celým večerem provede moderátorka Jarka Eliášová z Českého rozhlasu.

Na místě bude také občerstvení od generálního partnera Kaufland, který přiveze na akci také fotokoutek. Stánky hlavních partnerů – společnosti Hannah, která se postará o rozcvičku před startem a na svém stánku uspořádá soutěž o ceny, a České spořitelny, která návštěvníkům akce nabídne před výběhem postřehovou hru. Běžci se také budou moci seznámit s bylinnými produkty, které přiveze sanitka Herbadent. Partner Hella ve všech městech zajistí světelné značení tras.

Zakoupení vstupenek na Noční běh pro Světlušku je možné zde

Na videopozvánku se můžete podívat zde

Zdroj: Světluška
Foto: Viktor Poláček