//Město požádá o dotaci na stavbu 25metrového bazénu za Lužánkami

Město požádá o dotaci na stavbu 25metrového bazénu za Lužánkami

Na konci prosince loňského roku Rada města Brna schválila zahájení zadávacího řízení na stavbu 25metrového bazénu za Lužánkami. Nyní se radní zabývali další možností financování a schválili podání žádosti o dotaci z programu Národní sportovní agentury.

„Výstavba 25metrového bazénu je jedním ze strategických projektů města a největší sportovní investicí letošního roku. Na jeho stavbu již hledáme zhotovitele a také jsme prověřili další možnosti financování. Národní sportovní agentura vyhlásila v prosinci výzvu k programu, který má za cíl podpořit výstavbu sportovní infrastruktury v letech 2020 až 2024. Projekt nového bazénu za Lužánkami splňuje závazné standardy a parametry stanovené ve výzvě. Dnes jsme na zasedání Rady města Brna odsouhlasili podání žádosti o dotaci, ta by mohla dosáhnout částky 90 milionů korun,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Město počítá s tím, že zbylé náklady uhradí ze svého rozpočtu. Celkovou cenu výstavby bude znát po výběru zhotovitele. „V projektu vyzdvihnu, že se díky novému bazénu budou moci za Lužánkami konat mezinárodní plavecké soutěže. Dalším důvodem stavby je nedostatek plaveckých ploch v Brně. Kvůli tomu není uspokojena poptávka po organizovaném plavání ani po plavání veřejnosti. Zároveň v Brně chybí dostatek bazénů pro povinný školní plavecký výcvik. Nový 25metrový bazén bude mít 8 plnohodnotných drah o šířce 2,5 metru. Hloubka se bude pohybovat od 1,2 do 1,6 metru. Vedle vznikne ještě jeden menší 16metrový bazén pro děti na výuku plavání. Jeho rozměry budou 16,7 na 6 m a hluboký bude od 0,4 do 0,9 metru,“ doplnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Nový bazén vznikne v prostorech pod nevyužívaným parkem při hlavním vstupu do objektu, kde byl v minulosti školní 16metrový bazén a veslařský trenažér. „Počítáme s tím, že k jeho provozu budou využity stávající technologie, které již za Lužánkami fungují. Naším cílem je postavit bazén vhodný pro plavecké závody, utkání vodního póla, rozplavby při mezinárodních závodech atd. Rozměry byly upraveny tak, abychom splnili pravidla Mezinárodní plavecké federace. Zároveň jej jistě ocení i veřejnost, poptávka po plavání je v Brně velká,“ konstatoval Jaroslav Suchý, radní pro oblast sportu.

V rámci stavby budou zrekonstruovány vstupní prostory současného bazénu, terasy a částečně také zázemí stávajícího bazénu. Revitalizovány budou přilehlé plochy, chodníky a parkovací místa před bazénem a podél komunikace vedoucí k posilovně. Prostory budou bezbariérové a u nového bazénu bude k dispozici tribuna pro 200 osob.

Zdroj: MMB
Vizualizace: STAREZ – SPORT