//Město podpoří letošní ročník EuroCupu

Město podpoří letošní ročník EuroCupu

V lednu se v Brně odehrál prestižní basketbalový turnaj EuroCup 2021. Klub SK Královo Pole, který akci organizoval, v březnu požádal o dotaci. Rada města Brna se mu rozhodla vyhovět a podpoří pořadatelství letošního EuroCupu částkou 500 000 Kč.

EuroCup je druhou nejvýznamnější soutěží basketbalistek v Evropě hned po Eurolize. Původně se měl hrát od podzimu 2020 systémem klasických skupin, vzhledem k situaci byla soutěž ale evropskou basketbalovou federací přesunuta na leden a odehrána formou turnajové bubliny. Celý průběh byl přímými přenosy vysílán v rámci tuzemských televizních stanic i na internetu. Reportáže z utkání byly odvysílány v hlavní zpravodajské relaci ČT1 – Branky, body, vteřiny a informovala o nich česká i zahraniční média.

„EuroCup patří k nejprestižnějším basketbalovým akcím, jež se v Evropě konají. Velmi mě proto těší, že se letošní ročník odehrál právě u nás v Brně. Naše město se na podporu sportu dlouhodobě zaměřuje a tato akce je toho dalším důkazem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Mezi základní povinnosti organizátora patří při takovém turnaji například pronájem a dezinfekce hal, úprava zázemí i palubovky, pořadatelská a bezpečnostní služba, lékařské zabezpečení včetně testů na covid a podobně. Soutěž probíhala v souladu se všemi závaznými hygienicko-protiepidemickými nařízeními.

„Brněnské basketbalistky skončily na krásném třetím místě, z čehož mám velikou radost. Za nejdůležitější ale považuji fakt, že se turnaj mohl uskutečnit. Aktivní i pasivní sport je v této složité době jednou z možností, jak relaxovat. A je vidět, že brněnští příznivci fandili u televizorů svému klubu dobře,“ dodal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

„Jako organizátoři jsme si od všech týmů i zástupců FIBA-Europe vyslechli velkou pochvalu za bezproblémový průběh celé eurocupové skupiny pořádané v hale Vodova. Město Brno i Jihomoravský kraj, které konání turnaje také podpořily, můžou být právem hrdé, že v této prazvláštní době proběhla v našem regionu takto sportovně i mediálně významná akce,“ řekl generální manažer klubu Richard Foltýn. Celkové náklady na projekt činily 2 231 000 Kč.

Zdroj: MMB
Ilustrační foto: KP Brno