//Brno ožije Olympijským festivalem v roce 2020

Brno ožije Olympijským festivalem v roce 2020

První Olympijský festival v Brně probíhal při letošních ZOH v Pchjongčchangu 2018. Tento projekt byl velmi úspěšný, kdy park za dobu trvání navštívilo na 150 000 návštěvníků a dostavilo se na něj přes 100 známých sportovců.

Návštěvníci si za 17 dní mohli vyzkoušet hned několik zimních sportů, kterých bylo více než 30. Sportoviště vyrostly na ploše Pavilonu Z v arálu Výstaviště Brno. Akce byla úspěšná, a proto město má zájem o spolupráci s Českým olympijským výborem uspořádat i letní olympijský festival a zprostředkovat tak Brňanům i široké veřejnosti další sportovní zážitky. Tentokrát pro Letní olympijské hry Tokio 2020.

„Na programu letních olympijských her je mnohem více sportovních odvětví, hry také trvají déle. Proto nyní ve spolupráci s Českým olympijským výborem a případně i Jihomoravským krajem necháme vypracovat studii proveditelnosti. Ta nám pomůže určit, kde by se olympijský festival odehrál a jaké by byly jeho náklady,“ upřesnil další postup první náměstek primátora Petr Hladík.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj: MMB
Foto: Olympijský park Brno