//Železnice 600 ve Vracově nedaleko Kyjova stojí za návštěvu!

Železnice 600 ve Vracově nedaleko Kyjova stojí za návštěvu!

Zahradní železnice se začala stavět v roce 2007. Po budovaných tratích nyní jezdí tři vlakové soupravy, které nekopírují vozidla Českých drah, ale pochází ze soukromé výroby. Jejich celková kapacita počítá s přibližně 100 osobami. Nicméně vlakovou soupravu osobního vlaku ČD zde také najdete, a to v čele s lokomotivou ř.362, což je v podstatě světový unikát.

Trať byla původně dvacetimetrová, poté se prodloužila na 250 metrů, a od jara 2014 dokonce na 500 metrů. Dráha vlaků dnes vede přes několik pozemků. Z každé zastávky lze dojít k rybníků, kde se nachází různá místa k posezení. Pokud však preferujete pěší turistiku, celý areál můžete projít pěšky, dokonce i s kočárky. V budově Hlavního nádraží můžete využít možnosti občerstvení.

Po areálu se můžete pohybovat dle libosti podle vyznačených tras, taktéž do vlaku můžete nastupovat podle svého uvážení na jednotlivých zastávkách. A co je důležité, nemusíte platit žádné vstupné, ani jízdné.. Doporučuje se však symbolický dobrovolný příspěvek 50 Kč, který spolehlivě uhradí náklady spojené s provozem.

Napsal/a: Pavla
Zdroj a foto: Železnice 600