//Letní sezóna startuje dříve, hrady a zámky se otevřely již v březnu, Aqualand Moravia v červnu

Letní sezóna startuje dříve, hrady a zámky se otevřely již v březnu, Aqualand Moravia v červnu

Největší aquapark v Česku Aqualand Moravia odstartoval letos sezónu dříve – už v červnu během víkendů a pátků otevírá návštěvníkům kompletní venkovní areál, jež čítá plochu třinácti fotbalových hřišť. Pro každý den pak letní sezónu startuje 28. června 2024. Podle Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava do kraje v loňském roce přicestovalo 10 milionů turistů, Aqualand Moravia je nejnavštěvovanějším turistickým cílem v Jihomoravském kraji.

Letní turistická sezóna letos v Jihomoravském kraji startuje dříve. Svoji sezónu zahájily hrady i zámky, Aqualand Moravia svůj letní provoz začal s červnem, kdy otevřel kompletní areál během víkendů. „Hrady a zámky se otevřely návštěvníkům už na konci března a předpokládáme, že sezóna potrvá až do konce října,“konstatovala ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava Martina Grůzová. I Aqualand Moravia do letošního léta vkročil dříve. „Poprvé jsme se rozhodli návštěvníkům otevřít celý náš venkovní areál už během červnových pátků a víkendů. Letní sezónu pak startujeme od 28. června. Věříme, že nám bude přát počasí a naservírujeme návštěvníkům mnoho zážitků,“ uvádí ředitel Aqualandu Moravia Petr Pavlacký.

 Na jižní Moravu loni zamířilo téměř 10 milionů turistů

Aqualand Moravia je podle aktuálního žebříčku nejnavštěvovanějším turistickým cílem na jižní Moravě. „Během loňské letní sezóny aquapark pod Pálavou přivítal přes 250 tisíc návštěvníků, přičemž zhruba více než deset procent tvoří zahraniční turisté a více než polovinu návštěvnosti představují rodiny s dětmi.  Za celý loňský rok pak do aquaparku zamířilo 834 267 lidí. Věříme že i letošní sezóna bude úspěšná a také, že nám bude přát počasí,“ uvádí Pavlacký.

„Dle dat mobilních operátorů na jižní Moravu přicestovalo za celý rok 2023 téměř 10 milionů turistů. Potenciál k růstu je zejména u zahraničních návštěvníků, čemuž se snažíme přizpůsobit nabídku a doprovodnou infrastrukturu, například spuštěním komplexního webového portálu o jižní Moravě v polštině,“ říká Grůzová. Podle dat Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava tvoří zahraniční návštěvníci jednu desetinu turistů, přičemž nejvíce jezdí Slováci, Poláci, Němci a Rakušané. Dlouhodobou popularitu si jižní Morava drží u návštěvníků z Litvy a loni výrazně přibylo návštěvníků z Jižní Koreji.

Turisté na jižní Moravě tráví zhruba 2 až 3 dny. Tradičně je zájem také o vinařskou turistiku, ale také o lidovou kulturu a místní tradice. A to vše ve spojení s gastronomií a přírodními památkami. „Ze zahraničních veletrhů hodně reflektujeme zájem o turistiku na kolečkách – tedy cestování v podobě karavanů a obytných přívěsů, z této strany přichází hodně dotazů na vytipování vhodných kempů a stanovišť,“ dodává Grůzová.

O Aqualandu Moravia

Aqualand Moravia je nejmodernějším a největším aquaparkem v České republice. Podle aktuálního žebříčku agentury CzechTourism je nejnavštěvovanějším turistickým místem v Jihomoravském kraji. Jihomoravský aquapark je podle žebříčku Kirmes Park 9. nejnavštěvovanějším aquaparkem v celé Evropě. Během běžného provozu aquapark navštíví ročně více než 800 tisíc lidí, polovinu návštěvnosti tvoří rodiny s dětmi. Děti i dospělí se mohou vyřádit až na 40 vnitřních a venkovních tobogánech, skluzavkách a dalších atrakcích s celkovou délkou 2 km. Venkovní vodní atrakce Abyss a Boomerango, určené až pro 3místné rafty, si mohou návštěvníci vyzkoušet v letních měsících, jde o unikátní atrakce v celé střední Evropě. Novinkou je také rozšířený letní areál s klidnou řekou, dětským vodním světem a atrakcí High Five, která jede i do kopce. Nejbližší tobogán tohoto typu se nachází na Kanárských ostrovech. K dispozici jsou, kromě jiných, i oblíbené celoročně otevřené tobogány U-Wave, Supercrater, Wild River nebo Yellow Crash. Dětem jsou určené dětské bazény a skluzavky, užijí si také v bazénu s atrakcemi, kde mají k dispozici skákadla, šplhací sítě nad vodou, bublinkovače nebo chrliče. Aqualand Moravia nabízí celkem 16 bazénů s vodní plochou 3000 m2, některé s využitím vody z místního termálního vrtu, rozsáhlé wellness zóny Forum Romanum a Pálava, Imperium Restaurant a Coffeeland. Součástí je také pár kroků vzdálený hotel Aqualand Inn. V roce 2022 Aqualand Moravia zprovoznil také Nafouknutý svět s 10 atrakcemi. V roce 2023 otevřel dětský vodní bazén Tutti Frutti se třemi tobogány a skluzavkami.

Zdroj a foto: Aqualaqnd Moraviaq