//Nahlédněte do brněnské vily Stiassni, také známé jako vládní vila

Nahlédněte do brněnské vily Stiassni, také známé jako vládní vila

Vila Stiassni je po rozsáhlé rekonstrukci od roku 2014 přístupná návštěvníkům, a proto si pojďme o ni více říci. Tuto vilu, která si stále zachovává prvorepublikový půvab, si nechal vystavět brněnský textilní továrník Alfred Stiassni významným architektem Ernstem Wiesnerem v letech 1927-1929.

Pro Wiesnera je typický puritánský styl, proto takto zvenčí vila vypadá, nicméně vnitřní interiér si rodina Stiassniho prosadila ryze v prvorepublikovém luxusu. Najdeme zde reprezentativní salonky, mramorové krby, rozlehlou terasu a lodžii, která se otevírá do obrovských zahrad, a také tenisový kurt či bazén.

Rodina vlastnící vilu byla však židovského původu, proto musela po devíti letech uprchnout před nastupujícím nacismem. Po 2.sv. válce vila sloužila jako luxusní hotel pro významné návštěvy. Jednou z nich byl prezident Edvard Beneš a po něm mnoho dalších.

Vila nabízí základní prohlídkový okruh, který nabízí návštěvu reprezentativních i soukromých prostor s průvodcem. V prohlídce je zahrnut vstup do zahrad a návštěva vždy aktuální výstavy. Vilu lze navštívit kdykoli od pátku do neděle mezi 10.00 a 17.00 hod. Cena vstupenky činí 190 Kč. Dobré je si udělat rezervaci na stránkách www.vila-stiassni.cz .

Na webových stránkách vily je taktéž nabízena možnost virtuální prohlídky a seznam aktuálních výstav a pořádaných akcí.

V blízké době budeme pořádat na našich stránkách soutěž, kde budete moci vyhrát vstupenky do této jedinečné brněnské vily, tak nás sledujte.

Napsal/a: Pavla
Zdroj a foto: Vila Stiassni