//Miroslav Etzler: rozhovor o nové divadelní hře i oblíbených místech v Brně

Miroslav Etzler: rozhovor o nové divadelní hře i oblíbených místech v Brně

První “čistokrevný” thriller uvedla divadelní společnost StageArtCz na české jeviště v pátek 13. dubna v Divadle Bolka Polívky. Napínavý kriminální příběh, jehož autorem je Anthony Horowitz, nenechá žádného diváka klidným. V rámci tiskové konference nám věnoval pár minut času představitel postavy Farquhara, Miroslav Etzler.

Pane Etzlere, jakožto brňenské rodáky, by nás zajímalo, zda existují místa, na která se u nás rád vracíte, či jsou Vaše zastávky v Brně čistě pracovní?
Můj vztah k Brnu jsem si pěstoval delší čas a je pravdou, že spíše převládají činoherní aktivity v Divadle Bolka Polívky. Avšak rád vzpomínám s určitou dávkou nostalgie na chvíle strávené na Židovském hřbitově, se kterým mám spjatých mnoho zážitků a vzpomínek a nesmím opomenout ani Stránskou skálu. V Brně je mnoho míst, kam se rád vracím.

Jelikož jsme se dnes sešli k příležitosti konání tiskové konfekce, ke hře s názvem MINDGAME – Líbezné vyhlídky, zajímalo by nás, jak se Vám zkouší daný žánr, který je pro činohru netypický, neboť se jedná v postatě o horové a velmi napínavé představení.
Thriller je skutečně na divadelních prknech novinkou, ale zkoušelo se nám skvěle, neboť Gábinku (představitelka Paisleyové) považuji za velmi okázalou a výjimečnou herečku. S panem režisérem Petrem Halberstadtem se navíc známe ze studií, čili téměř 30 let. Petr mne oslovil ke spolupráci přes sociální síť, a po přečtení scénáře jsem neváhal navázat spolupráci. Já doufám, že premiéra bude úspěšná a diváci thriller ocení. Moje partnerka je fanynkou hororových snímků, a tak se premiéry v Brně nemůže dočkat.

Jelikož jsme se mohli z médií dozvědět, že se svojí partnerkou Helenkou čekáte potomka, nedá nám se Vás neoptat, jak se na příchod dítěte těšíte?
Samozřejmě, že se velmi těším a moje partnerka mne nyní všude doprovází, neboť si již nepřeji, aby zůstávala v Praze, když ji nejsem nablízku. Přestože je mi 53 let, rozhodně nepociťuji, že bych se na dítě necítil, ba naopak jsem plný elánu a už se oba na rodičovství těšíme.

Prozradíte nám nejbližší plány do budoucna, co se hraní či dalších premiér týče?
To bychom zde museli být déle, poněvadž nových her a práce v herectví mám mnoho. Co bych však zmínil, je kupříkladu premiéra hry Hraběnka, kde hraji společně s Eliškou Balzerovou, a která se odehraje 4. 5. 2018 v divadle Palace v Praze.

Panu Etzlerovi děkujeme za jeho čas a velmi se na MINDGAME těšíme a doufáme, že zde potkáme mnoho fanoušků thilleru.

Rozhovor uskutečnil/a: Michaela
Foto: Jiří Salík Sláma, StageArtCz