//Levandulová Provence kousek od Brna

Levandulová Provence kousek od Brna

Také máte rádi levandule, jejich intenzivní vůni a krásnou fialovou barvu? Chtěli byste vidět na vlastní oči lány levandulí, ale bohužel francouzská Provence je pro Vás daleko? Pokud ano, tak máme pro Vás dobrou zprávu a tip na pěkný výlet do Levandulové farmy z jižní Moravy, kterou naleznete v nedaleké obci Starovičky. Upozorníme, že informace a akce jsou platné pro rok 2018.

Na tomto jedinečném místě naleznete opravdu lány levandulí, které čítají na více než 40 tisíc keříků levandule lékařské. Levandule se zde nejen pěstují, ale i zpracovávají. Vyrábí se z nich dekorativní předměty, relaxační, kosmetické a potravinářské výrobky.

Majitelé farmy Stanislav Bíza a Marek Svoboda se seznámili během společného působení ve sportovním prostředí. Stanislav Bíza je bývalý reprezentant České republiky v ruční cyklistice hendikepovaných. Marek Svoboda je bývalý motocyklový závodník a spolumajitel společnosti MOSS logistics s.r.o. Jakožto chráněný zaměstnavatel chtějí nabízet kvalitní produkty a služby a tím pomoci lidem, kteří nemají snadnou životní situaci a díky tomu budovat dobré jméno společnosti Hands s.r.o.

Krom pěkných suvenýrů, který si můžete odvést domů, si na farmě můžete užít exkurze, prohlídky a další tipy níže.

Voňavé komentované prohlídky:
duben – květen, září – Začátek vždy v 10.00 a 14.00 hodin
červen – srpen – Začátek vždy v 9.00, 10.00, 15.00, 16.00 hodin
Prohlídka s návštěvou pole trvá cca 60 minut a probíhá při minimálním počtu 4 osob.
Základní vstupné: Kč 40,–
Děti od 6 do 15 let, studenti do 26 let, ZTP, ZTP/P, senioři 65+: Kč 30,–
Skupiny 10 a více osob: Kč 25,–za osobu
Děti do 6 let v doprovodu dospělého: zdarma

Zážitková exkurze s chutí a vůní levandule
Exkurze zahrnuje prohlídku, konzumaci levandulového dezertu a dokončení drobného levandulového výrobku, trvá cca 90 minut
Cena: Kč 250,– na osobu
Minimálně 4, maximálně 10 osob ve skupině – nutno objednat předem

Fotografování v levandulovém poli
Svatební, rodinné i portrétové fotografie pořízené na levandulovém poli jistě oživí vaše rodinné fotoalbum. Stačí si vybrat termín, dohodnout se s vaším fotografem, pořídit super vohoz a v daném čase dorazit na naši základnu odkud vás přepravíme do naší Lavandie, kde už budete jen čekat až vyletí ptáček.
Cena za 45 minut: Kč 500,–

LeVáleníčko – odpočinek uprostřed levandulového pole
Tuto možnost odpočinku během komentované prohlídky jistě ocení skuteční fandové levandule. Vyberte si lehátko, pohodlně se uvelebte a nechte své smysly hýčkat vůní a uklidňující barvou levandule. Pálavské vrchy na dosah ruky ještě umocní celý zážitek.

Napsal/a: Tomáš
Zdroj a foto: www.levandulezmoravy.cz , FB Levandulová farma z jižní Moravy