//FyzioArt: POMÁHÁME LIDEM S PREVENCÍ POHYBOVÝCH OMEZENÍ

FyzioArt: POMÁHÁME LIDEM S PREVENCÍ POHYBOVÝCH OMEZENÍ

S myšlenkou otevření ordinace poskytující služby v oblasti fyzioterapie si pohrával David Egydy delší dobu a po návratu ze ZOH nemarnil čas. Rozhovor s Davidem zde.

V současném systému zdravotnictví vidíme zásadní problém ve krátkodobé péči o pacienta. Lidé se chodí k lékaři pouze léčit, nikoliv vyléčit. Celý systém zdravotnictví klade důraz na podávání výkonů a řeší přednostně akutní obtíže. Zdravotnictví postrádá velmi významný aspekt, kterým je právě prostor pro péči o pacienta. Hlubší analýza zdravotního problému by pomohla dlouhodobě řešit veškeré obtíže, což nynější systém nenabízí, a nelze tak hovořit o prevenci těchto problémů. Pacient se musí po prvotním zbavení bolestí opětovně k lékaři vracet a celý koloběh potíží se opakuje. S tím souvisí hledání prapůvodu všech obtíží.

V ordinaci FyzioArt se odborníci zaměřují na hledání příčiny problémů pohybového aparátu člověka. Fyzioterapie zde klade důraz na hledání původní příčiny problémů, aby neunikal dlouhodobý přesah, který by pacientům skutečně pomohl a oni nemuseli s téměř dokonalou pravidelností navštěvovat nejrůznější specialisty. Ordinace je otevřena nejen sportovcům, ale rovněž pro širokou veřejnost.

Ve FyzioArt se Vám budou vzdělaní fyzioterapeuti věnovat, v rámci základního vyšetření, po dobu 60-ti minut a zjistí Vaši kompletní anamnézu, aby mohli následně rozklíčovat bližší analýzu zdravotního stavu, přičemž čerpají informace z pacientovi minulosti. Díky tomu jsou schopni nastavit pacientovi režim, který povede ke kompletní nápravě pohybového aparátu, což není schopna současná krátkodobá péče pokrýt.

Hlavní myšlenkou ordinace je proaktivní přístup ve smyslu hledání příčiny problému u každého pacienta. Cílem je samozřejmě dlouhodobá spolupráce, kde je očekáván otevřený přístup klienta, který na sobě chce pracovat. V dnešní uspěchané době hledáme rychlá a efektivní řešení všech potíží, bohužel i včetně našeho zdraví, zde je ale důležité si uvědomit, že právě léčba pohybového aparátu se uspěchat nemůže, pokud chcete vidět dlouhodobé výsledky.

V týmu se na Vás mimo jiné bude těšit fyzioterapeutka Bc. Barbora Bendová, která právě dokončuje magisterské vzdělání na FTK v Olomouci a je zakladatelkou inspirativního projektu Prehab-Fyzioprevence, který klade důraz na posílení povědomí o důležitosti prevence pohybového zdraví mezi veřejností. Bára se dále věnuje aktivně školení trenérů v oblasti prevence zranění či zajištění kvalitního motorického vývoje u jejich svěřenců. Pokud byste se rádi svěřili do péče fyzioterapeutů ze studia FyzioArt, kteří vidí ve své práci poslání, neváhejte si domluvit vstupní prohlídku a užívejte si pohybu bez omezení! Máte dotazy? Napište je přímo do studia na: david@fyzioart.cz. Více informací na www.fyzioart.cz .

Napsal/a: Michaela
Foto: David Egydy