//Castingy na Českou Miss 2018 jsou v plném proudu, prozradila nám ředitelka soutěže

Castingy na Českou Miss 2018 jsou v plném proudu, prozradila nám ředitelka soutěže

V sobotu 3. 3.2018 se uskutečnil v brněnském obchodním centru Olympia casting na Českou Miss 2018. Tolik krásy na jednom místě jsme si nemohli nechat ujít, a tak jsme pro Vás vyzpovídali ředitelku soutěže České Miss Evu Čerešňákovou.

Ředitelka České Miss Eva Čerešňáková a držitelka korunky krásy, jež získala v roce 2007. Je také autorkou knížky MISS sny vs. Realita, kde věrně popisuje svoji cestu za snem a životní filosofii. O tuto knížku budeme brzy soutěžit na našich stránkách.

Jak byste shrnula loňský ročník soutěže Česká Miss, a jak si dle Vás vedly úřadující královny krásy ve světových soutěžích?

Loňský ročník byl náročný hned z několika důvodů, zejména však proto, že se jednalo pro mě vůbec o první ročník soutěže. Bylo velmi zajímavé podílet se na konceptu, organizaci a věnovat se průpravě celé soutěže z druhého břehu, než z pohledu finalistky soutěže. Mám však svoji práci ráda, a i když byl první ročník velmi náročný a sáhla jsem si v jeho průběhu na dno svých sil, o to víc byl pro mě ročník přínosem a můžeme nyní Českou Miss posouvat malými krůčky kupředu. Snažíme se změny implementovat postupně a pozvolna, ať už se týkají finálového večera nebo spolupráce s partnery. Bylo nesmírně obohacující vidět, kam se dívky během relativně krátké doby posunuly, což je pro mě zároveň pozitivní zpětná vazba. Titul získala Míša oprávněně, o čemž svědčí i fakt, že se souběžně stala Miss Online, a tak si svým reprezentativním vystupováním získala obdiv u široké veřejnosti. Co se světových soutěží týče, byla jsem velmi mile překvapena, jak byly dívky proaktivní a pilně trénovaly na finálové večery, na jejichž přípravu měly oproti konkurentkám méně času. Přestože se Míša neprobojovala do TOP 15 na Miss Universe, bylo znát, že soutěži věnovala veškerý svůj čas a dobře nás reprezentovala. Česká Miss Earth Iva Uchytilová se ve světovém finále probojovala mezi TOP 8 z 90 dívek, což je pro nás velký úspěch.

Plánujete uskutečnit v letošním ročníku soutěže Česká Miss výrazně změny, ať už se týkají samotného finálového večera či spolupráce s médii v průběhu soutěže?

V návaznosti na setkání národních ředitelů soutěží Miss, jsme se shodli, že koncept soutěže je třeba změnit. Žijeme v době sociálních médií, youtuberů, blogerů a je třeba se nad tím zamyslet. Jak jsem zmínila již v úvodní části rozhovoru, veškeré změny zavádíme postupně a jsou otázkou i více ročníků, než uvidíme finální podobu nového konceptu. Určitě chceme dát povědomí široké veřejnosti o tom, co se děje v zákulisí soutěže a jak probíhají přípravy na finále. Budujeme například YouTube kanál, kde v týdenní frekvenci publikujeme videa. Dále se snažíme s pomocí odborníků vzdělávat dívky k tomu, aby se staly influencery na sociálních sítích. Smysl soutěže krásy vidím ve spojení s charitativní činností. Spolupracujeme například na projektech, které jsou spojeny s budováním vzdělávacích zařízení v Bangladéši. Současná královna krásy Míša plánuje pro letošní rok rovněž projekt sociálního rozměru, čímž se jen potvrzuje, že můžeme být na úřadující Českou Miss hrdí.

Děkujeme moc paní ředitelce soutěže, že nám věnovala svůj čas a hlavně naši milí čtenáři, brzy vyhlásíme SOUTĚŽ o knížku s názvem MISS, sny vs. Realita, která Vám může přinést mnoho inspirace.

Tak nás sledujte i nadále! 😉

Redaktor/ka: Míša

Foto: BRNO today; Petra Odrazilová, Eva Čerešňáková