//Bára Poláková není žádná nafrněná holka

Bára Poláková není žádná nafrněná holka

Jsme rádi, že si na nás zpěvačka a herečka Bára Poláková udělala čas a mohli jsme ji položit pár otázek před jejím letním koncertem na Špilberku. Bára Poláková už za svoji pěveckou kariéru stihla vydat dvě řadová alba, která se hned stala zlatými a platinovými deskami od Supraphonu. Posbírala tři Ceny Anděl a také vyprodala několikrát po sobě Lucernu. Má za sebou několik úspěšných hitů, jako jsou třeba Kráva, Po válce nebo Nafrněná. Bára určitě nepůsobila nafrněně, naopak nám ochotně věnovala pár minut před jejím vyprodaným koncertem, kde jsme ji položili pár otázek, které byly jak jinak než na Brno.

Máte nějaké oblíbené místo v Brně?
Mám to ráda třeba tady na Špilberku, kde jsem už před více jak deseti lety hrála Shakespearové hry. Dole pod kopcem zase ráda zajdu na dobré jídlo do KOISHI restaurant. Mám však i jedno už teď oblíbené místo, ale ještě jsem tam nebyla. Je to zvláštní, jak můžu mít oblíbené místo, když jsem tam ještě nebyla, ale je to bar Super Panda Circus, o kterém jsem slyšela a už vím, že se mně tam bude líbit. Pokaždé, když sem přijedu a chtěli jsme tam jít, tak to nikdy nevyšlo. Mám dvě malé miminka, tak jsem raději vždy šla za nimi, nebo jsme nesehnali hlídaní. Dnes se zase musím po koncertě šetřit, protože mě čeká pozítří dvoják a to v Jeseníku a v Uherském Hradišti. Tak snad příště se mi to povede.

Co se Vám rychle vybaví, když se řekne BRNO?
JAMU, protože mě prvně s Brnem pojilo hodně kamarádů, kteří byli z JAMU. Teprve pak jsem Brno začala poznávat sama. Samozřejmě i Pavel, který není z Brna, ale mluví „brněnsky“ hantecem a často tu hraje v divadle.

Máte oblíbenou vzpomínku na Brno?
Těch je spousta. My jsme dokonce přemýšleli, nebo vlastně stále přemýšlíme, že bychom se zde přestěhovali. Máme to tady prostě hodně rádi. Přiznávám, že znám tedy hlavně centrum, což bych chtěla napravit. Loni jsme se tady byli třeba koupat a na paddleboard na Prýglu, tam to bylo moc pěkné. Ale celkově jsou to právě lidé, kteří jsou milejší než v Praze. Tam už je hodně turistů a celkově je tam život rychlejší a hektičtější. Tady je to více osobnější a více na pohodu. Máme tady tolik kamarádů ze všech různých odvětví, že bychom se zde opravdu cítili dobře a rychle si zvykli. Třeba minulý rok jsme měli jedinou vícedenní dovolenou, kterou jsme strávili právě u kamarádů v Brně a nedalekých Sobotovicích. Jezdili jsme na různá místa a poznávali to tu.

Když jste zmínila další místo mimo náš štatl, tak se zeptáme. Vaše profese zpěvačky a herečky zahrnuje hodně cestování po republice. Je nějaké místo, které Vás mile překvapilo a zaujalo natolik, že jste si řekla, že ho navštívíte i soukromě?
Stejně jako s Brnem to mám s Olomoucí, protože je opravdu krásná. Na jižní Moravě třeba Mikulov, sice víno díky dětem jsem teď dlouho nemohla, ale ráda se na toto místo vracím. Líbí se mi i Uherské Hradiště, kam jedu pozítří.

Napsal/a: Tomáš
Foto: BRNO today, Letní kino na Špilberku