//Připravte si piknikový koš plný dobrot a vyjděte si s přáteli hodovat do přírody!

Připravte si piknikový koš plný dobrot a vyjděte si s přáteli hodovat do přírody!

Láká Vás představa hodování s přáteli u dobrého jídla a pití v kombinaci s přírodou? Není nic jednoduššího, než si připravit piknikový koš plný oblíbených pochutin a najít vhodné místo k posezení. Abyste byli dobře připraveni, přinášíme Vám pár tipů, co by měl piknikový koš obsahovat, a čemu je naopak dobré, se vyhnout.

Co s sebou připravit k jídlu?

Pečená studená masa jsou ideální volbou do letních horkých dnů. Můžete si připravit dle libosti pečené maso v celku či servírovat maso krájené na tenké plátky. Vynikající je maso drůbeží, telecí či vepřové, které si dochutíte oblíbenými bylinkami.

Příjemné osvěžení můžete nalézt i v podobě sladkého pokušení. Taková zmrzlina Vám vydrží v termosce dostatečně dlouhou dobu a nemusíte se bát, že se Vám zkazí.

U Pikniku jde také o čas strávený s přáteli a o společné vychutnávání jídla, proto se rozmazlujte a dopřávejte si, co máte rádi. Exotické ovoce, kvalitní francouzské sýry, dobré víno, to vše si můžete pěkně připravit s sebou.

Nezapomínejte na praktické věci, kterými jsou například termo flašky, chladící misky, termosky, znovuuzavíratelné sáčky, plastové krabičky, které dokáží uchovat čerstvost potravin po několik hodin. Doporučujeme rovněž přibalit vlhčené ubrousky a kapesníky a především si jídlo připravte tak, abyste jej po vybalení mohli ihned konzumovat.

Čemu se raději vyhnout?

Jídla, která obsahují majonézu, nebudou příliš šťastnou volbou, a ostatně veškeré rychle se kazící potraviny, kterými jsou například mléčné výrobky, syrové ryby, tatarák aj..

Pikniková sezóna je v plném proudu, pořiďte si piknikový batoh či koš a směle do přírody!

Pokud Vás vidina chutného občerstvení zaujala, vyjděte si načerpat inspiraci již tuto neděli na Brněnský piknik do Lužánek, kde se na Vás od 11:00 čeká bohatý program.

Více informací o události Brněnský piknik v Lužánkách zde.

Napsal/a: Michaela
Foto: Marco Herrndorff