//Pořiďte si originální „pokojovku“ ve stylovém květináči

Pořiďte si originální „pokojovku“ ve stylovém květináči

Jedno z oblíbených míst v Brně, kam se rádi vracíme, je Květinářství Galerie Brno. Toto květinářství zaujme už svojí polohou, protože se nachází v útrobách starého kláštera voršilek v Brně. Vstup do samotné prodejny, která patří k největším tohoto typu v Brně, vás zaujme. Uvidíte dlouhou historickou chodbu, která ožila díky stovkám květin a dekoracím. Pojďte se s námi podívat.

Květinářství nabízí široký sortiment pěkných stálezelených pokojových rostlin. Za zmínku stojí i fakt, že zde najdete rostliny, které nejsou běžně k sehnání. To vše za příznivé ceny. Kromě rostlin v interiéru je součástí prodejny malá zahrádka, která se nachází na samotném nádvoří kláštera. Ta nabízí venkovní rostliny, které během roku obměňují, podle sezónnosti. Aktuálně zde najdete rostliny vhodné na podzim a zimu.

Mimo rostliny najdete v prodejně i spoustu dekorací, které se mění s obdobím a svátky. Samozřejmostí je velký kout se širokým výběrem řezaných rostlin, ty zde váží do krásných kytic a flower boxů, které jsme vám už mnohokrát ukazovali.
V tomto článku nahlédneme přes námi pořízenou fotoreportáž do nabídky pokojových rostlin. V květinářství si z mnoha druhů rostlin vyberou zejména milovníci stálezelených nekvetoucích rostlin. Rostliny dodají domovu určitou energii, pokoj zútulní a dokreslí celkový dojem. Existuje jich mnoho druhů a každý má různé nároky na péči, každý si tak může vybrat podle svých potřeb a možností.

Květiny jsou bezpochyby dekorativní samy o sobě, ovšem se správným obalem se mohou stát jednou z hlavních dekorací pokoje. V prodejně, jak je vidět i na fotkách, je k dostání velké množství větších či menších stylových květináčů, ve kterých rostlina na vašem parapetu nebo poličce pěkně vynikne. Teď už se s námi podívejte na slíbenou fotoreportáž!

Zdroj a foto: BRNO today