//Designové trhy MINT Market budou v dubnu v areálu Nové Zbrojovky součástí akce GrowFest

Designové trhy MINT Market budou v dubnu v areálu Nové Zbrojovky součástí akce GrowFest

MINT Market jsou moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům a tvůrcům. O víkendu 19. – 21. dubna se několik desítek značek, které tvoří lokálně a udržitelně, představí v areálu Nové Zbrojovky, kde se MINT Market bude konat spolu s akcí GrowFest.

Návštěvníci najdou v hale 76 kromě českého designu, autorské módy, ručně vyráběných šperků, keramických výrobků, bio kosmetiky a dalších krásných věcí i široký výběr konopného zboží včetně CBD produktů, čajů a směsí z konopí, doplňků stravy nebo třeba pamlsků pro domácí mazlíčky.  Otevřeno bude v pátek od 15:00 do 20:00, v sobotu od 10:00 do 20:00 a v neděli od 10:00 do 16:00. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér.

I samotný prostor stojí za návštěvu – tato ikonická hala s neobvyklou konstrukcí je pořádná pamětnice. Byla postavena už za první republiky. Právě v ní se montovaly motory do legendárního Zetka. Po druhé světové válce se v ní pak krátce vyráběla další legenda – traktor Zetor. A v roce 2010 se tu konal v rámci festivalu Burning Factory Beats Party historicky první předchůdce dnešních MINT Marketů.

________________________________________________________________________

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1500 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve více než dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. “Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,” dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2023 se konalo 58 prodejních dní v rámci 48 MINT Marketů. Celkem se za 14 let existence uskutečnilo už více než 350 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-69, ve Facebookové události https://fb.me/e/9JlzGeBbC nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz

MINT Market Brno No. 69

  1. – 21. 4. 2024

Nová Zbrojovka, hala 76

15:00 – 20:00 (pá) / 10:00 – 20:00 (so) / 10:00 – 16:00 (ne)

Vstup zdarma

Zdroj a foto: MINT Martket