//Den matek se blíží! Vyberte a vyhrajte pro svoji maminku krásnou kytici

Den matek se blíží! Vyberte a vyhrajte pro svoji maminku krásnou kytici

Den matek je oblíbený svátek, který je rozšířen po celém světě. Protože nejčastějším dárkem ke Dni matek jsou květiny, tak jsme v týdnu zavítali do jednoho brněnského květinářství pro inspiraci. Vážou tam krásné a originální kytice různých stylů. Podívejte se a přesvědčte se sami. Navíc o jednu takovou krásku právě soutěžíme, tak se zapojte a vyhrajte!

Květinářství Galerie Brno leží v útrobách brněnského kláštera na Josefské ulici v centru města. V této květinové galerii najdete poklady v podobě řezaných i pokojových rostlin a mnoho dalších doplňků od svíček, okrasných nádob na rostliny, letních věnců, bylinek nebo oblíbených flower boxů.

Mají zde vždy navázáno pro inspiraci i několik kytic, které si rovnou můžete odnést. Nově je v provozu také eshop s dovážkou po Brně. Kytice mají v různých stylech, každá je jiná, ale všechny jsou krásné. Samozřejmostí je, že vám na počkání naváží originální kytici dle přání a stylu. Nebo to můžete nechat přímo na floristech, kteří si vždy poradí.

Soutěž o kytici

Pokud se Vám líbí tyto kytice, tak právě můžete jednu takovou vyhrát i vy a nemusíte ji darovat jen mamince. Nezapomeňte, že taková kytice potěší každou ženu a dívku. Odkaz na soutěž zde: https://www.facebook.com/brno.today/photos/a.195223110979161/593692744465527/?type=3

Den matek

Svátek se slaví v různé dny na mnoha místech po celém světě a vychází z různých tradic. V České republice se slaví od roku 1923 a to díky Alice Masarykové, která ho zavedla na české území. Za vlády komunistů však dostal přednost březnový svátek žen. Do popředí se opět dostal až po roce 1989. Den matek a mateřství připadá u nás vždy na druhou květnovou neděli, v roce 2018 to vychází na neděli 12. května.

Příbuznými svátky je Mezinárodní den žen, který se slaví 8. března, a méně známý Den otců, který se v kalendáři objevuje třetí červnovou neděli. Na první červnový den pak připadá svátek dětí. Od roku 1923 se zásluhou Alice Masarykové dostal i na české území. Za vlády komunistů však dostal přednost březnový svátek žen.

Vše bylo pořízeno v Květinářství Galerie Brno, které najdete na ulici Josefská 516/1, 602 00 Brno-střed.

Květinářství GALERIE Brno naleznete na adrese: Josefská 516/1, 602 00 Brno-střed
FB stránky: www.facebook.com/kvetinarstvigaleriebrno
Eshop: www.kvetinarstvi-galerie.cz

Napsal/a: Tomáš