//OREA Resort Santon: Moderní oáza klidu na břehu Brněnské přehrady

OREA Resort Santon: Moderní oáza klidu na břehu Brněnské přehrady

Když se řekne OREA Resort Santon u Brněnské přehrady, hodně Brňáků si vybaví odborářské rekreace a hotel z osmdesátých let minulého století. Jenže opak je pravdou. Dejte tomuto místu šanci a nechte se překvapit – hotel prošel ohromnou proměnou a dnes láká svou moderní podobou a příjemnou atmosférou. Z venku vypadá nenápadně, ale uvnitř vás mile překvapí. A my jsme se o tom zašli sami přesvědčit.

První, co na vás v hotelu dýchne, je příjemná klidná atmosféra. Možná je to přátelským přístupem personálu, možná designem interiéru – zkrátka si celou dobu připadáte jako na dovolené.

Hotel nabízí celkem 120 nově zrekonstruovaných pokojů, které působí svěžím dojmem inspirovaným mořem a přírodou. A musíme říct, že design se opravdu povedl. S detaily korálů na stěnách, které se opakují i na přehozu postele, nočními stolky ve stylu kmene stromu a svěžím modro-bílým designem koupelen, vám každý pokoj nabídne prvotřídní relaxaci. Všude nacházíte drobné detaily a doplňky, jednoduché ale účelné. A co víc, luxusní kosmetika od RITUALS dodává tu správnou atmosféru odpočinku.

Pokoje jsou nejčastěji pro dva s velkou manželskou postelí. Pokud si ale chcete dopřát trochu více komfortu, můžete pobyt u Brněnské přehrady strávit v apartmánu. Buď jsou k dispozici apartmány, které mají ložnici a obývací pokoj se sedací soupravou nebo apartmán v nejvyšším patře hotelu, který se pyšní nejlepším výhledem na Brněnskou přehradu. Ten se skládá ze dvou ložnic s manželskou postelí a obývacího pokoje se sedací soupravou.

Každý pokoj má samostatný balkón, klimatizaci, LED televizi se satelitními programy, ledničku, telefon, trezor, čajový/kávový set a samozřejmostí je Wi-Fi připojení.

Pokud cestujete s dětmi, k dispozici jsou i rodinné pokoje. Dostanete dvě propojené místnosti s vlastními koupelnami, takže tu bez problémů uspíte malé i ty větší. Na přehradě si můžete půjčit šlapadla nebo loďky, nebo jít na parník. Pro milovníky zvířat je pak doslova za rohem brněnská ZOO. Na recepci si můžete vypůjčit stolní hry, před restaurací zahrát stolní fotbálek, k dispozici jsou i tenisový kurt a ping-pong, takže nuda se nekoná. Pokud ani tohle vaše děti nezaujme, do centra Brna to máte dvacet minut autem.

Když si budete chtít dát pořádně do těla, mimo zimní období si můžete půjčit kolo a vyrazit po okolí. To nabízí krásné prostředí pro procházky kolem vody, běhání nebo jízdu na různých typech cyklostezek. Hotel má i kolárnu, kdybyste si chtěli přivést vlastní kolo.

Ve druhém patře hotelu najdete velkou terasu s nádherným výhledem na Brněnskou přehradu. Je přístupná z hotelové restaurace, takže si tam můžete dát snídani nebo jen tak poležet u bazénku a osvěžit se.

Pokud si ale chcete zaplavat, musíte sejít dolů k recepci, kde najdete nově zrekonstruované hotelové spa s relaxačním bazénem s protiproudem, saunovým světem, parní lázní, privátní vířivkou a dobře vybavenou posilovnou. V saunovém světě si můžete užít aroma bylinnou, finskou a medovou saunou nebo si odpočinout v parní lázni.

A nakonec, kdo nemiluje dobré jídlo? Jestli se v hotelech stejně jako my vždycky těšíte na dobrou snídani, OREA Resort Santon vás určitě nezklame. Je vidět, že si tu na nich dají opravdu záležet. Navíc je u snídaně každý den i barista, takže si místo kávy z automatu můžete dát kvalitní kávu podle vašeho výběru přímo od něj. A pokud máte hlad kdykoliv během dne, hotelová restaurace PREEGL má otevřeno každý den do jedenácti večer. Dát si tu můžete některou ze specialit české a mezinárodní kuchyně, které připravují ze surovin od místních dodavatelů.

Zbývá jen dodat, že OREA Resort Santon Brno není jen o relaxaci. S konferenčním sálem pro 220 osob a 7 nově zrekonstruovanými salónky pro 100 osob je i ideálním místem pro firemní eventy nebo vaše soukromé akce. A bát se rozhodně nemusíte, bude tu o vás královsky postaráno.

Foto: OREA Resort Santon Brno, BRNO today