//Kolik vil stihnete navštívit za 1 víkend? V Brně hned 4!

Kolik vil stihnete navštívit za 1 víkend? V Brně hned 4!

Jaké byly představy architektů o moderním bydlení na začátku 20. století? Porovnejte 4 brněnské vily 4 historicky významných architektů, jejichž inovativním přístupem se inspirují i ti dnešní. TIC BRNO ve spolupráci se správci vil připravil v tomto roce hned 14 víkendů, kdy se můžete nechat unést moderní architekturou světového významu.

„Myšlenka spojit návštěvu 4 ikonických vil a nabídnout příznivcům moderní architektury koncentrovaný zážitek, vznikla v loňském roce. Do prodeje jsme nasadili v rámci pilotního ročníku 80 lístků na 3 víkendové termíny a bylo vyprodáno během pár minut,” říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO a dodává: „Letos můžeme díky vstřícnému přístupu partnerů nabídnout hned 14 termínů. Věřím, že uspokojíme i ty zájemce, na které se loni nedostalo.”

Foto: Vila Stiassni

Za jeden víkend vás čeká běžně vyprodaná Vila Tugendhat, zařazená na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO, o téměř třicet let starší secesní Vila Löw-Beer, individualistická moderna vily Stiassni a Jurkovičova vila, inspirovaná britskou a vídeňskou tvorbou s prvky lidového umění. Každá jiná, každá zajímavá specifickým provedením i osudy jejích původních majitelů. Navíc ke vstupence získáte 10% slevu na ubytování a prohlídkový okruh ve funkcionalistickém hotelu Avion, nejužším hotelu ve střední Evropě.

Foto: Jurkovičova vila

Prohlídka Vily Tugendhat je v rámci víkendů možná pouze v konkrétních termínech. Ostatní vily můžete navštívit individuálně kdykoliv během daného víkendu a jejich otevírací doby, doporučujeme si však termín rezervovat dopředu. Prohlídky všech vil jsou komentované. V mobilní aplikaci LOXPER navíc najdete zdarma 4 trasy, které vás vezmou na krátké putování po okolí každé z vil.

Poděkování patří všem čtyřem partnerům: Muzeum města Brna, Muzeum Brněnska, Národní památkový ústav a Moravská galerie v Brně. Turistický produkt s názvem 1 víkend a 4 ikonické vily je v prodeji na webové stránce: https://www.gotobrno.cz/akce/1-vikend-a-4-ikonicke-vily/.

Foto: Vila Löw-Beer

Zdroj: TIC Brno
Foto: Archiv TIC Brno (na úvodní fotce Vila Tugendhat)