//Harry Potter ve Vídni: velká putovní výstava je v plném proudu

Harry Potter ve Vídni: velká putovní výstava je v plném proudu

Od prosince ve Vídni probíhá evropská premiéra výstavy Harry Potter: The Exhibition. Pořadatelé slibují interaktivní zážitek propojující světy Harryho Pottera či Fantastických zvířat.

Romány J. K. Rowlingové o kouzelnickém chlapci Harry Potterovi daly na přelomu tisíciletí vzniknout světovému popkulturnímu fenoménu. Ten vedle sedmidílné knižní série zahrnuje především osm filmů natočených podle knižních předloh, další filmy ze série Fantastická zvířata, divadelní hru, řadu počítačových či mobilních her, ale také tisíce nejrůznějších produktů nebo zábavní parky a výstavy. Letos se kouzelnický svět rozšířil i o druhé vydání putovní globální výstavy. Ta si v únoru odbyla světovou premiéru v americké Filadelfii a nyní vyráží na evropskou premiéru do Vídně.

Na návštěvníky ve Vídni čekají autentické rekvizity a originální kostýmy z natáčení filmových sérií o Harry Potterovi a Fantastických zvířatech, stejně jako řada dalších kouzelnických instalací, které se věnují ikonickým momentům, charakterům i zvířatům z dílny britské spisovatelky. Součástí výstavy je i obchod s licencovanými produkty. Výstava potrvá do jara 2023, podle organizátorů by se poté měla přesunout na další místo v Evropě.

Ve Vídni probíhá v areálu METAstadt na adrese Dr.-Otto-Neurath-Gasse 3 ve čtvrti Donaustadt. Nejbližší stanicí MHD je asi tři minuty chůze vzdálené nádraží Erzherzog-Karl-Straße. Vstupenky jsou k dispozici online, posledním termínem v aktuální nabídce je 19. březen 2023. Více na https://harrypotterexhibition.com/

Úvodní foto: ALLEGRIA_Matthias Buchegger
Zdroj a foto: harrypotterexhibition.com