//V sobotu se otevírá Koupaliště Rivéra! Pojďte nahlédnou do zrekonstruovaného areálu

V sobotu se otevírá Koupaliště Rivéra! Pojďte nahlédnou do zrekonstruovaného areálu

Už tuto sobotu v 9:00 se po několika měsících opět otevřou brány brněnské Riviéry, která letos po několika letech prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Opravy začaly hned v září po letní sezóně 2017. Kompletní přestavba bazénového koryta koupaliště byla opravdu nutná, protože docházelo k velkému úniku vody. Rekonstrukce areálu přišla na 218 miliónů korun.

Na co se nově můžete těšit?
Těšit se můžete na nové nerezové bazény, ze kterých už nebude unikat voda. Novou dominantou koupaliště je 8 metrový tobogán a 15 metrová dlouhá skluzavka. Po areálu budou opět rozmístěné lavice a lehátka. Děti určitě ocení nové atrakce v podobě kbelíkového stromu, fontánky, vodní děla, lanový most s lekníny nebo chrliče. Bublinky v bazénech nebo lanový most s lekníny.

O areálu:
Bazény
Koupaliště Riviéra je tvořeno kaskádou tří bazénů v umělém říčním korytě, které bylo vybudováno v bývalém slepém rameni řeky. Hloubka celého bazénového koridoru je odstupňována a jeho celková délka – až 390 metrů – je vskutku výjimečná. Brouzdaliště je první částí – dlouhou až 120 metrů. Voda proudí dál do bazénu pro neplavce, který má podobu mírné říční zátoky s délkou 135 metrů. Poslední část je určena plavcům, kteří ocení především délku bazénu – dalších 135 metrů.

Sportoviště
Nově vybudované kurty pro beachvolejbal, hřiště pro petanque, ping-pongové stoly, ruské kuželky. Potřebné sportovní vybavení vám rádi zapůjčí.

Dětské hřiště
Hřiště je vybaveno pro různé věkové kategorie vašich dětí – od pískoviště přes skluzavku až k houpačce. Ve stínu okolních stromů budou naši nejmenší návštěvníci spokojeni.

Občerstvení
Stánky s občerstvením jsou rozmístěny po celém areálu. U většině stánků je posezení.

Další vybavení
Rozsáhlé travní plochy zařazují koupaliště mezi největší v republice. Návštěvníci mohou libovolně sportovat, či relaxovat. Na trávnících jsou k dispozici lehátka a slunečníky, které si můžete zapůjčit zdarma. Trávníky mají nový zavlažovací systém, který zajistí, že i ve velkých vedrech bude tráva stále zelená. Pro uschování věcí můžete využít uzamykatelné skříňky.

Otevírací doba:
Bazén: Po – Pá – 9:00 – 20:00, So, Ne, svátky – 9:00 – 20:00

Vstupné:
Základní vstupné
celodenní – 180 Kč
dopolední (do 14 hod) – 80 Kč
odpolední (po 15 hod) – 100 Kč

Děti do 5 let včetně
celodenní, odpolední, dopolední – zdarma

Děti 6 – 14 let včetně
celodenní – 90 Kč
dopolední (do 14 hod) – 40 Kč
odpolední (po 15 hod) – 50 Kč

Senioři od 65 let včetně
celodenní – 90 Kč
dopolední (do 14 hod) – 40 Kč
odpolední (po 15 hod) – 50 Kč

ZTP a ZTP/P + průvodce zdarma
celodenní – 90 Kč
dopolední (do 14 hod) – 40 Kč
odpolední (po 15 hod) – 50 Kč

Rodinný vstup (2 dospělí + max 3 děti)
celodenní – 390 Kč
odpolední (po 15 hod) – 270 Kč

Skupiny nad 10 osob a více 10% sleva z příslušného individuálního vstupného
celodenní – 10% sleva
dopolední (do 14 hod) – 10% sleva
odpolední (po 15 hod) – 10% sleva

Napsal/a: Tomáš
Zdroj: rivec.cz
Foto: Sportujeme v Brně