//Nejmeruňkovatější slavnost v ČR s meruňkovým pivem a meruňkami z jižní Moravy

Nejmeruňkovatější slavnost v ČR s meruňkovým pivem a meruňkami z jižní Moravy

Navzdory mrazivému počasí, které poškodilo úrodu v jiných oblastech, se návštěvníci v Židlochovicích mohou těšit na Meruňkobraní 2024. Letos organizátoři připravili několik novinek a rozšířili akci do dvou dalších zón, aby návštěvníci mohli zažít nejen bohatý kulturní a gastronomický program, ale také zábavu pro děti, chill out zónu nebo workshopovou část plnou praktických ukázek.

Meruňkové pivo a delikatesy z lokálních meruněk z jižní Moravy

Speciální meruňková food zóna nabídne různé meruňkové pokrmy. Jak říká jeden z organizátorů, Pavel Pichler: „Připravte se na šťavnaté koláče, voňavé knedlíky, různé meruňkové pokrmy ve stylu finger food, miniburgery v meruňkové úpravě a další chutné speciality, které nadchnou svou originalitou. Chybět nebude meruňkový sekt, víno nebo meruňkové pivo – meruňkový kyseláč uvařený ze 100 kg čerstvých meruněk.“

Inspirujte se meruňkovými recepty v podání kuchařských hvězd nebo se zapojte do soutěží

Nedílnou součástí této „oranžové akce“ budou i kuchařská vystoupení a vaření s celebritami v prostorách stodoly Komunitního centra. Nebeskými vůněmi přiláká na svou show účastnice MasterChefa Besky.

Meruňkobraní pro děti i soutěžící

Program v zahradě Robertovy vily cílí na rodiny s dětmi a nabídne aktivity pro relaxaci i sport. „Děti si mohou vyzkoušet své kulinářské dovednosti v rámci dětského vaření,“ doplňuje za organizátory Lenka Betášová z Židlochovic. Organizátoři myslí i na relaxační chill out zónu a praštěné soutěže, kde se můžete zapojit v loupání meruněk a pojídání knedlíků.

Přijďte objevit kouzlo meruněk a užít si den plný nevšedních chutí, radosti a zábavy! A kde se vzaly všechny meruňky? Žádný dovoz nečekejte, vše jsou meruňky z regionu.

Více info a vstupenky na www.merunkobrani.cz

Zdroj a foto: Meruňkobraní 2024