//Street party Minská OPEN 2024

Street party Minská OPEN 2024

V pátek 21. června se již po šesté pro dopravu uzavře dopravní tepna Žabovřesk – Horova/Minská, a to pro konání naší největší exteriérové akce v městské části Brno-Žabovřesky – Street party Minská OPEN 2024. V současné době finišují přípravy na letošní ročník a byl spuštěn systém přihlašování prodejců, kteří se letošního ročníku budou moci účastnit. Pro zjednodušení celého procesu jsme zavedli na našich webových stránkách www.zabovresky.cz sekci MINSKÁ OPEN 2024, která je informačně rozlišena pro prodejce, rezidenty a návštěvníky. Hlavním organizátorem akce je již tradičně naše Společensko-kulturní centrum Rubín, p.o.

Tradiční uzavření lokality formou protiteroristických zátarasů je naplánováno cca na 17:45h. tak, aby mohla být akce slavnostně v 18:00h zahájena a zábava mohla pokračovat do sobotní druhé hodiny ranní. Poté následuje úklid území tak, aby po 4 hodině ranní mohly být nasazeny opět noční rozjezdy.

V letošním roce budeme pokračovat v rozšířeném formátu akce, kdy zhruba k 1,5km dlouhé trase Minská/Horova připojujeme i areál fotbalového hřiště FC Svratka na Kovařovicove. Letos byli organizátoři nuceni s ohledem na požadavky DPMB, drobně upravit časový rozsah street party, a to zejména s ohledem na to, že díky složité dopravní situaci ve městě Brně, spojené s dopravními omezeními nejrůznějších staveb a stavebních činností, není schopen Dopravní podnik zajistit čas výluky tohoto území před 17 hodinou, jako tomu bylo v předchozích letech.

Vjezd pro běžnou automobilovou dopravu bude na Minské/Horově, v pátek 21. 6. 2024  uzavřen od 14:00h., ale tramvaje budou jezdit v pravidelných intervalech až do 17:45h. Nicméně ze zkušeností minulých let počítáme s tím, že prodejci se budou v průběhu časného odpoledne již připravovat a od 16h. bude v prostoru fotbalového hřiště FC Svratka, na Burianově náměstí a na travnaté ploše před úřadem městské části zahájen program pro rodiny s dětmi.

Následně, po průjezdu poslední tramvaje bude území zabezpečeno a v 18:00h bude zahájen program na největším podiu před radnicí, přičemž program pokračuje jak na fotbalovém hřišti Kovařovicova, tak na Burianově náměstí.

Kompletní program bude představen veřejnosti začátkem června. „Ovšem už nyní Vám mohu prozradit, že jednou z novinek, na které se osobně moc těším je např. vystoupení žáků ZUŠ Veveří – skupiny Kuželky No.1. a nově v rámci street party přivítáme i nadační fond EMIL a podpoříme mladého paralympionika Kubíka,“ říká starosta městské části Filip Leder (KDU-ČSL).

Specifikem této exteriérové akce je, že je pro návštěvníky zdarma a organizačně i dramaturgicky ji plně pokrývá sama městská část, společně s finanční podporou statutárního města Brna. Akce PROBÍHÁ ve zcela jedinečné symbióze obce s místními podnikateli – ti se totiž VŠICHNI – kteří mají prodejnu v lokalitě Minská/Horova, ale i ti, kteří mají v Žabovřeskách sídlo firmy nebo zde vlastní nemovitost – celé akce účastní a nabízí tak skutečný MIX chutí, vůní a drinků, které si jen člověk může přát. „A protože tahle akce nás v Žabinách všechny baví, menší kulturní vystoupení si organizují i sami prodejci v koordinaci s hlavním organizátorem, takže doslova na každém kroku čeká návštěvníky nějaké to překvapení,“ uzavřel starosta městské části Filip Leder.