//Snoubení vína a živé muziky funguje! Hudba na vinicích oslaví páté narozeniny

Snoubení vína a živé muziky funguje! Hudba na vinicích oslaví páté narozeniny

Koncertní seriál Hudba na vinicích již popáté nabídne v originálních kulisách pěti vinařství spojení dobrého vína, a ještě lepší živé hudby v podání předních českých i slovenských hvězd. Hlavními tahouny ročníku 2024 budou kapely Mig 21, Jelen, Čechomor, Wohnout nebo Queenie, zazpívá také Pokáč, David Koller, Lucie Bílá, Horkýže slíže, Aneta Langerová a ze Slovenska přijedou NO NAME, IMT Smile a Kandráčovci. Premiéru si v rámci „Vinic“ odbyje Vojta Dyk, a to hned dvakrát – jak se svým novým bandem D.Y.K., tak v rámci pozůstatku skupiny Nightwork, projektu Tros Discotequos. Seriál nabídne od jara do podzimu čtyřicítku koncertů. Stačí si vybrat, předprodej již začal na www.hudbanavinicich.cz!

Stejně jako letos, i příští rok si můžete vychutnat od května do září 2024 koncerty s hvězdami na pódiu i nad hlavou. Je jen na Vás, kterou lokalitu si zvolíte, ve všech případech jde o moderní oceňovaná vinařství. Je libo popické Vinařství Sonberk s výhledem na Pálavu, útulný areál Vinařství Château Valtice s vinařskou 100dolou nebo raději navštívíte amfiteátr uprostřed stylových vln ve Vinařství LAHOFER u Dobšic na Znojemsku? Zajet si můžete i do podhůří Bílých Karpat, kde najdete lehce industriální prostor u Vinařství Zlomek & Vávra v Boršicích u Blatnice. Nebo zvolíte jedinou zastávku v Čechách, konkrétně na Ústecku, v malém amfiteátru na nádvoří zámeckého Vinařství Johann W u Třebívlic?

Hudba na vinicích sází i ve svém 5. ročníku na osvědčená hudební jména. Jak by ne, když návštěvnost rok od roku stoupá. Letos zažil unikátní seriál koncertů nejúspěšnější ročník v historii, na čtyřicítku živých show v rámci roku 2023 si našlo cestu 40 000 posluchačů a milovníků dobrého vína. Mnohé koncerty byly několik týdnů předem vyprodané.

“Projekt Hudba na vinicích nám dělá velkou radost. S každým ročníkem vzroste zájem fanoušků zhruba o čtvrtinu. Rostoucí zájem prokazuje i rychlost s jakou vstupenky mizí z předprodejní sítě.  Jsme moc rádi, že projekt, který vznikl v době pandemie covidu, jako alternativa k velkým hudebním akcím, které se nemohly konat, si našel své fanoušky a usadil se úspěšně na české hudební scéně.” Říká jeden z pořadatelů akce Tomáš Staněk

David Koller, Čechomor, Queenie, Jelen, Pokáč, Wohnouti nebo roztančení Mig 21, to jsou již vinicemi ostřílení interpreti. Přesto se organizátoři vždy snaží nabídku obměnit a přivádí i někoho nového. Letos padla volba na Vojtu Dyka, který v zimě ukončil své vystupování se swingovým orchestrem B-Side Band a obklopil se novou, velmi početnou skupinu hudebníků s názvem D.Y.K. Komornější, ale zato rozmařilejší vystoupení si známý zpěvák a herec užije ve vinařstvích také se svými bývalými parťáky z Nightwork Jakubem Prachařem a Janem Maxiánem v rámci projektu Tros Discotequos, jehož podstatou je notná dávka improvizace celé trojice. Na své si přijdou i milovníci slovenštiny, ty potěší premiérové vystoupení kapely NO NAME, folklorního souboru Kandráčovci nebo koncerty matadorů z IMT Smile.

Hudba na vinicích si dává jako již etablovaný hudební projekt také sekundární cíl, a tím je podpora turismu ve výše zmíněných lokalitách. „Koncerty mohou být jen zlatým hřebem oslavy, výletu, prodlouženého víkendu nebo nejlépe dovolené, lidé pak v regionu tráví víc než jeden večer, a ke spokojenosti potřebují rozmanité služby (ubytování, gastronomie, wellness, kulturní a sportovní vyžití). Vážíme si našich dosavadních partnerů a jsme otevřeni dalším nabídkám spolupráce, pokud to bude oběma stranám dávat smysl,“ dodává finanční ředitel akce Jakub Hrbáč.

Již nyní je možné nalézt řadu tipů na výlety po okolí, gastronomické cíle a další informace o službách pro turisty na webu www.hudbanavinicich.cz.

Vstupenky na jednotlivé koncerty jsou právě v prodeji v síti www.xticket.cz.

O Hudbě na vinicích

Projekt Hudba na vinicích propojuje živou muziku se skvělým vínem, to vše přímo mezi vinicemi, v nádherných lokalitách českých a moravských vinařství. Letošní koncertní speciál bude probíhat od května až do září.

Předprodej: https://xticket.cz/turne/50-hudba-na-vinicich-2024
Webové stránky: www.hudbanavinicich.cz
Facebook: www.facebook.com/hudbanavinicich

 

Zdroj: Hudba na vinicíh
Foto: Hudba na vinicíh, BRNO today