//Slípka Tour 2023 unikátně spojuje skvělá suchá vína a špičková jídla

Slípka Tour 2023 unikátně spojuje skvělá suchá vína a špičková jídla

Dopřejte si gurmánský zážitek se špičkovými, výhradně suchými víny a delikátními pokrmy od šéfkuchařů zvučných jmen. Stačí 2. září přijet do Velkých Bílovic na SLÍPKA TOUR 2023. My jsme navštívili loňský ročník, a proto z vlastní zkušenosti můžeme doporučit.

Akce na tuzemské poměry ojediněle spojuje oblíbené putování po vinných sklepech se dvěma zastávkami na párování skvělých vín a originálních cuvée a jídel. Šéfkuchaře znáte ze soutěže MASTERCHEF: Miroslav Kalina, Marek Raditsch, Marek Fichtner a Ladislav Douša. Profesionální dojem snoubení umocní perfektní servis ve dvou příjemných party stanech. Akce se koná v sobotu 2. září, předprodej vstupenek začal 2. května.

Co vás na SLÍPKA TOUR 2023 čeká a nemine?

1. Vstupenky jsou k zakoupení od 2. května pouze v předprodeji a jen on-line, a to i v den konání akce. Ani přímo na akci se fyzicky nikde prodávat NEBUDOU! Kupte si ji klidně teď hned, protože jich je omezené množství, přesně 1.200. Pokud se vyprodají dřív, tak máte smůlu.

2. Vstupenku nejde vrátit, ale je přenosná. Bez ní vám nenalejí, ani vám nevydají jídlo.

3. V den akce u vybraného vinaře elektronickou vstupenku předložíte vytisknutou nebo v mobilu a dostanete vše, co potřebujete k příjemnému putování po sklepech a návštěvě 2 party stanů, kde se podává jídlo. V ceně vstupenky je neomezená konzumace vín ve 46 otevřených sklepech, dvě jídla v top kvalitě spárovaná s bílovickými víny a kupony za 600 kč na odběr vín. Plus sklenička, nosička, katalog, tužka a mapka.

4. Na vstupence najdete údaj, do kterého stanu a odkdy dokdy si zajdete na oběd a do kterého na večeři. Počítejte s tím, že hlad bude mít ve stejnou chvíli jako vy víc lidí a můžete na jídlo pár minut čekat. Chcete přece dokonalé jídlo ve správné teplotě a ukázkový servis? Myslete na to, až budete netrpělivě podupávat. Proto přijďte raději s nalitou skleničkou.

5. Zatímco oběd je výhradně servírovaný, večeři si můžete sníst buď s obsluhou ve stanu, nebo si odnesete balíček a jídlo si dáte, až budete mít hlad a chuť. A na čem si v letošním roce pochutnáte?

OBĚD: Slípka na víně s křupavým konfitem, škvarkovým knedlíčkem a pečenou kořenovou zeleninou

VEČEŘE: Bramborová placka provoněná bylinkami s trhaným vepřovým masem, cibulovou marmeládou a křenovým krémem s hrubozrnnou hořčicí s řeřichou

6. Kupony můžete utratit u libovolného vinaře hned v sobotu, kdy se akce koná, nebo v neděli 3. září od 9 do 12 hodin.

7. Kromě nafasované mapky vám orientaci mezi sklepy usnadní naše apka, kterou si bezplatně stáhněte. Nejdřív to půjde asi 2 dny před akcí.

9. Kyvadlová doprava jezdit nebude, musíte hezky po svých. Nebojte, to zvládnete!

10. Včas se poohlédněte po ubytování, protože nejbližší penziony a hotely jsou vybukované coby dup.

12. Více info najdete v otázkách a odpovědích.

Buďte v obraze a sledujte nás na Facebooku a Instagramu.

Časté dotazy:

Čím je SLÍPKA TOUR tak výjimečná?
Ve snoubení špičkových suchých vín a delikátních pokrmů od známých šéfkuchařů. V praxi to znamená neomezenou konzumaci výtečných vín plus noblesní servis 2 skvělých jídel spárovaných se skvělými víny a originálními velkobílovickými cuvée Velká červená a bílá Slípka v profesionálních party stanech. Šéfkuchaře znáte ze soutěže MASTERCHEF: Miroslav Kalina, Marek Raditsch, Marek Fichtner a Ladislav Douša.

Proč se budou pít výhradně suchá vína?
Členové spolku Velkobílovičtí vinaři se shodli, že právě suchá vína umocňují smyslový zážitek při snoubení vína a jídla. Přímo k jídlu se proto budou podávat pečlivě vybraná suchá vína, aby zážitek z jídla a vína byl co nejintezivnější.

Kdy, kde a jak si můžu koupit vstupenky?
Jen v předprodeji a výhradně online od 2. května do vyprodání. Počet vstupenek je omezený na 1.200. Je třeba naplánovat počet jídel z prvotřídních surovin, aby vše časově vycházelo tak, že jídlo bude čerstvě připravené v top kvalitě a s bezchybným servisem. Vstupenku si kupte u kteréhokoliv vinaře, třeba u svého oblíbeného. Pokud už u něj vstupenky nebudou, nevadí, zakupte si ji u jiného vinaře a pak si k tomu „svému“ zajděte. Se vstupenkou se samozřejmě dostanete do všech 46 otevřených vinařství.

Co všechno je ve vstupném?
Neomezená konzumace ve všech otevřených sklepech, 2 kupony na jídlo, 3 kupony na víno v celkové hodnotě 600 korun, sklenička s logem, nosička, katalog, tužka a mapa.

Další otázky a odpovědi najdete zde: https://eshop.velkobilovictivinari.cz/stranka/6-caste-dotazy

Víte, že Velké Bílovice jsou největší vinařskou obcí v ČR? Vinice se zde pěstují na téměř 800 ha. Směrem na Čejkovice se nachází rozsáhlý areál vinných sklepů tvořen 37 ulicemi, 3 náměstíčky a celkem 650 sklepy. Letní sobota strávená procházkou mezi skepy se klenkou vína nejen zní skvěle, ale opravdu je!

Zdroj: https://www.velkobilovictivinari.cz
Foto: BRNO today