//REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří v červnu Brno uměleckými ohňostroji už po sedmadvacáté. Nad Brněnskou přehradu vzlétne rekordních 250 dronů

REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří v červnu Brno uměleckými ohňostroji už po sedmadvacáté. Nad Brněnskou přehradu vzlétne rekordních 250 dronů

Festival REGIOJET IGNIS BRUNENSIS bude letos bavit Brno a jižní Moravu v hlavním termínu od 1. do 23. června 2024. Světovou soutěž uměleckých ohňostrojů a dronové světelné show tradičně doprovodí plejáda zábavných programů pro malé i velké.

Festivalové zahájení se odehraje 1.6. na Brně-jihu při Jihobrněnském dětském dnu. Úvodní ohňostroj je při příležitosti Mezinárodního dne dětí věnován nejen všem nejmenším, ale dětem i dospělým všech věkových kategorií. A zejména také fanouškům skupiny Mirai, se kterou Jaroslav Štolba a tým Flash Barrandov SFX na hudbě k tomuto ohňostrojnému projektu spolupracuje.

Hlavní částí IGNIS BRUNENSIS je více než čtvrtstoletí soutěž světové ohňostrojné špičky na hladině Brněnské přehrady. Diváci uvidí čtyři velkolepé umělecké pyromuzikály synchronizované s hudbou (živě vysílá Rádio Krokodýl na frekvenci 103 FM). Postupně se představí 8.6. domácí Česko s poctou ohňostrůjci a spoluzakladateli „Ignisu“ Ivanu Martinkovi, 12.6. Německo, 15.6. Slovensko s Českem a 19.6. Rakousko. Veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou na plážích, březích a v okolí Brněnské přehrady pro diváky zdarma. Tradičně je připravena také komfortní placená zóna – ozvučená RegioJet tribuna k sezení (předprodej na GoOut.net běží od konce dubna).

Před sobotními ohňostroji na přehradě (8.6. a 15.6.) se můžeme znovu těšit na dronová světelná představení. Po „dvoustovkových“ představeních v minulých dvou ročnících IGNIS DRONE SHOW je na letošek připravena mimořádná premiéra v Česku rekordních 250 dronů. Dvě show spojené s hudbou, každá s 250 svítícími drony, budou tvořit animované obrazy nad Brněnskou přehradou. V sobotu 8.6. zhlédnou návštěvníci přehrady před ohňostrojem show „Jsme Evropa“ věnovanou letošnímu 20. výročí vstupu Česka do EU. O týden později 15.6. vykreslí dronová letka nad vodní hladinou podívanou s názvem „Voda je život“.

„Na začátku hlavní turistické sezony se Brno opět zařazuje mezi atraktivní evropské lokace. Již několik let úspěšně nabízíme návštěvníkům města kombinaci novinek a tradičních akcí, aby si každý mohl vybrat to, co je pro něj zajímavé. Mezi nová lákadla letos samozřejmě patří nedávno zpřístupněné Vodojemy Žlutý kopec nebo otevřená Arnoldova vila, mezi stálicemi pak zaujímá významné místo festival IGNIS BRUNENSIS. Jsem ráda, že v jeho dramaturgii už mají své pevné místo i dronové show. O ty jsme přehlídku poprvé obohatili již v roce 2021, kdy se kvůli covidovým restrikcím létalo na Kraví hoře, aby se pak o rok později stroje přesunuly nad hladinu Brněnské přehrady. Letos budu, stejně jako návštěvníci, určitě velmi zvědavá na to, jak se navýšení počtu dronů v umělecké sestavě projeví,“ zve brněnská primátorka Markéta Vaňková.

„IGNIS BRUNENSIS je vždycky show. Každý rok mě baví sledovat, kam ji organizátoři posunou a co připraví. Světelné drony jsou ve vizuálních atrakcích jednoznačně budoucnost,“ připojuje se k festivalové pozvánce jihomoravský hejtman Jan Grolich.

Kromě ohňostrojů, dronů, lunaparkových a zábavných atrakcí nebo bohatého občerstvení u brněnského „moře“ si i letos přijdou na své milovníci piva. Slavnosti piva Františka Ondřeje Poupěte jsou znovu součástí IGNIS BRUNENSIS v přístavišti Bystrc na Brněnské přehradě. Už v pátek 14.6. a také v sobotu 15.6. ochutnáte na brněnském „Pryglu“ přes 40 značek piv z řemeslných minipivovarů z různých koutů Česka ještě před dronovou a ohňostrojnou show.

Umělecké ohňostroje a dronové show provází tradičně pestrý festival zábavy v období od května až do září. Divácky velmi atraktivními víkendovými pořady v centru Brna jsou Zábava pod hradbami a Dopravní nostalgie s jízdami historických vozidel MHD pod garancí DPMB, TMB a IDS JMK (15.–16.6.),

Den Policie a 25Mezinárodní policejní mistrovství ČR v jezdectví (7.–8.6.), dětské dny i další volnočasové, kulturní, sportovní, prezentační a gastro akce. Seriálem programů IGNIS BRUNENSIS se letos prolínají akce ke 100 letům Českého rozhlasu Brno. A také oslavy 160. výročí hasičů v Brně s komentovanou přehlídkou více než padesátky historické i současné hasičské techniky s doprovodným programem na nám. Svobody (22.6.). Festival připomene i „sedmdesátiny“ Hvězdárny a planetária Brno a oslaví „třicetiny“ Rádia Krokodýl.

Zdroj: Ignis Brunensis
Ilustrační foto: Petr Ryp