//Přijďte si pro lokálně vyrobené vánoční dárky – MINT Market opět zaplní Tržnici Brno

Přijďte si pro lokálně vyrobené vánoční dárky – MINT Market opět zaplní Tržnici Brno

Moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům, tvůrcům a všem nadšencům, kteří se zkouší postavit na vlastní nohy – to je MINT Market. O víkendu 9. a 10. prosince zaplní všechna tři patra Tržnice Brno na Zelném trhu český a slovenský design. Svou tvorbu tu představí více 100 tvůrců, jejichž složení bude opět úplně jiné, než na minulých akcích.

Návštěvníci tak budou moct pořídit lokálně vyrobené dárky, které pod stromečkem udělají zaručeně radost, a které k nám necestovaly přes půl světa. A to vše navíc v pohodové atmosféře, bez stresu nákupních center a s dobrou kávou nebo něčím na zub v ruce. V sobotu bude otevřeno od 11:00 do 18:00 a v neděli od 10:00 do 17:00 hodin. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Poslední brněnský MINT letošního roku se bude konat o týden později 16. a 17. prosince.

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1200 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. “Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,” dodává principálka Lenka Šašková. V roce 2022 se konalo celkem 57 prodejních dní v rámci 38 MINT Marketů. Celkem se za 13 let existence uskutečnilo už více než 300 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-66, ve Facebookové události https://fb.me/e/1jrJuPfZ9 nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz

 MINT Market Brno No. 66

9. – 10. 12. 2023

Tržnice Brno, Zelný Trh

11:00 – 18:00 (pá)/10:00 – 17:00 (so)

Vstup zdarma

Zdroj a foto: MINT Market