//Požár ve Vyškově a pád ženy ze skály u hradu Holštejna

Požár ve Vyškově a pád ženy ze skály u hradu Holštejna

Během víkendu záchranáři a hasiči řešili hned několik výjezdů. V sobotu před sedmou hodinou ranní byly jednotky volány k požáru v objektu bývalého kulturního střediska ve Vyškově. Operátorka na místo vyslala nelékařskou posádku a inspektora provozu Zdravotnické záchranné služby.

Hasiči zdravotníkům na místě předali do péče 3 pacienty, dvě mladé ženy a mladého muže, kteří se nadýchali zplodin hoření. Žádný z nich nebyl ve vážném stavu. Zdravotníci jim poskytli přednemocniční péči a následně je převezli do vyškovské nemocnice.

V neděli odpoledne přijalo operační středisko ZZS JmK oznámení o pádu mladé ženy ze skály u hradu Holštejna, poblíž jeskyně Hladomorna. Zraněná, která se zřítila z výšky asi 15ti metrů, byla od počátku v bezvědomí.

Operační středisko vyslalo k místu nehody nejbližší lékařskou posádku. Sanitka však kvůli komplikovanému terénu zůstala stát asi 300 metrů od pacientky, posádka tak absolvovala poslední úsek s batohy na zádech pěšky. V té době už zde byli hasiči, kteří na místo nehody přinesli transportní vanu pro následnou přepravu pacientky a prostor osvětlovali, aby mohli zdravotníci ošetřovat pacientku. Ženu, která utrpěla vážné zranění hlavy, lékařská posádka zaléčila a zafixovala. Ve spolupráci s hasiči pak zdravotníci zraněnou uložili do transportní vany a přepravili k sanitnímu vozu, který ji transportoval na urgentní příjem FN v Bohunicích k další péči.

Zdroj a foto: ZZS JmK