//Podpořte nevidomé děti na koncertě Tmavomodrého festivalu

Podpořte nevidomé děti na koncertě Tmavomodrého festivalu

Po třiatřicáté se v Brně setkají zrakově handicapované děti a mládež na Tmavomodrém festivalu. Nahlédnout do jejich tmavomodrého světa můžete v rámci dne pro veřejnost v pátek 22. září od 15.00 v parku u Šelepky.

„Účastníci si i letos, jako je již tradicí, připravili pro veřejnost hudební program, během kterého si vyzkouší ten adrenalin a emoce, jež lze zažít jen na pódiu. Tentokrát se v rámci něj propojí dva světy – společně s nevidomými vystoupí také děti z projektu ZUŠ Open. Přijďte je podpořit v pátek 22. září do parku u Šelepky,” pozvala Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO, který festival organizuje. Do pátečního koncertu se zapojili Múzická škola Ostrava, ZUŠ V. Kaprálové Brno, Škola J. Ježka pro zrakově postižené, ZUŠ P. Křížkovského Brno, Spojená škola internátna Levoča (SK), SŠ, ZŠ, MŠ pro zdravotně znevýhodněné Brno, Markéta Levíčková a Benjamin Levíček. Program doplní koncert skupiny UmCaCa, akordeonistka Klára Veselá a zakončí DJ Ados. 

Akce si klade za cíl sbližovat lidi, kteří řeší podobné životní situace, a prohlubovat jejich přátelství. Festival nabízí bezpečný prostor pro vzdělávání i sdílení zkušeností. Ve čtvrtek 21. a sobotu 23. září budou tedy probíhat různé divadelní i hudební workshopy a další aktivity připravené na míru zrakově handicapovaným účastníkům. Program vznikl ve spolupráci s Moravskou galerií Brno a Divadelní fakultou JAMU.

Páteční program pro veřejnost proběhne v příjemných sadech Národního odboje u restaurace Šelepka. V případě špatného počasí se akce přesune přímo do restaurace.

Festival založila v roce 1989 brněnská oční lékařka Zdeňka Kafková, od začátku našla podporu v TIC BRNO, který se od té doby ujal jeho organizace. 

Festival se koná pod záštitou primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové. 

Program pro veřejnost 22. 9. 2023:

15:00    Slavnostní zahájení 

15:10 Múzická škola Ostrava, ZUŠ V. Kaprálové Brno, Škola J. Ježka pro zrakově postižené,
ZUŠ P. Křížkovského Brno

15:45    Akordeonistka Klára Veselá

16:00    Dny dlouhé – společná píseň všech účinkujících

16:10    Markéta Levíčková, Spojená škola internátna Levoča (SK), Benjamin Levíček

17:00    Kapela UmCaCa

17:45    SŠ, ZŠ, MŠ pro zdravotně znevýhodněné, Brno

18:00    DJ Ados

Doprovodný program:

Vodicí pes, z. s., škola pro výcvik vodicích psů

Zdroj: TIC Brno
Foto: Jiřina Rittichová