//Návštěva OREA Congress Hotel Brno: Přeměna brněnské legendy v designové ubytování

Návštěva OREA Congress Hotel Brno: Přeměna brněnské legendy v designové ubytování

Málokdo by v Brně neznal Hotel Voroněž. Tato brněnská legenda sídlila v Pisárkách od 70. let minulého století. Jenže co když vám řekneme, že tenhle hotel už není tím, čím býval? Nedávno totiž prošel výraznou proměnou a dostal nové jméno – OREA Congress Hotel Brno. A to nebyla jediná změna. Společně s novým jménem přišla i rozsáhlá rekonstrukce, která největší brněnský hotel proměnila v místo spojující exkluzivní designové prostory a prvotřídní služby. A my jsme se tam nedávno vydali podívat, abychom vám vše přiblížili.

Pokud hledáte spojení mezi business a komfortem, OREA Congress Hotel Brno vám ho nabídne na zlatém podnose. Navíc se nachází nedaleko centra Brna, což z něj dělá ideální místo pro odpočinek po náročném pracovním dni nebo prostě jen pro příjemný pobyt.

Už při vstupu do foyer hotelu nám bylo jasné, že rekonstrukce byla provedená citlivě s důrazem na každý detail. A příjemná atmosféra moderního designu nás provázela celou prohlídkou. Vstupní hala, výtahy, chodby i samotné pokoje – všechno vytváří dojem moderního a luxusního prostředí.

Pokoje tu najdete v různých kategoriích. Ty od pátého do desátého patra jsou nově zrekonstruované a nabízejí prvotřídní pohodlí. Standardní pokoje jsou koncipovány pro dva dospělé, a na vyžádání je možné je zdarma doplnit o dětskou postýlku. Nezklamou vás ani výhledy z okna nebo z balkónu. Jako zarytí Brňáci jsme si je užili naplno. Zeleň v okolí hotelu, areál brněnského výstaviště nebo brněnské dominanty historického centra města – všechno jako na dlani.

Všechny zrekonstruované pokoje mají samostatně regulovatelnou klimatizaci a moderní koupelnu. Bezplatné připojení k Wi-Fi je samozřejmostí, stejně jako neomezený vstup do hotelového fitness centra.

Pro ty, kteří chtějí něco více, jsou k dispozici i apartmány. Každý apartmán se skládá z obývacího pokoje, velké šatny s trezorem, ložnice, koupelny s WC a samostatné toalety. To vše v nadstandardním vybavení a v moderním designu.

Ani rodiny s dětmi nezůstanou stranou. Hotel totiž nabízí i rodinné pokoje, které jsou vybavené dvěma většími samostatnými postelemi o šířce 140 centimetrů. Jsou tak ideální pro ubytování dvou dospělých hostů se dvěma dětmi. A pokud vaše ratolesti budou chtít více zábavy, najdete v sousedním hotelu OREA Hotel Voro i dětský koutek, kde se ti nejmenší zaručeně nudit nebudou.

Pro aktivní hosty je k dispozici plně vybavená hotelová posilovna, kam mohou všichni hosté chodit neomezeně a zdarma. A pokud jste po náročném dni či cestování unavení a potřebujete relaxaci, můžete si v hotelu užít i thajskou masáž. Nabídka je pestrá, od tradičních thajských olejových masáží až po masáže s bylinnými měšci, které vás dokonale uvolní.

OREA Congress Hotel Brno ale není jen o pohodlí a relaxaci. Díky svým prostorům a kongresovým sálům se stal ideálním místem pro pořádání konferencí a společenských akcí. Hotel má 10 plně klimatizovaných a odhlučněných sálů s kapacitou od 10 do 850 osob. Kongresová hala, největší místnost v hotelu, pojme až 850 osob a lze ji rozdělit na čtyři samostatné sály.

Hotel má i dvě velké restaurace. První z nich se zaměřuje na moderní českou a středomořskou kuchyni s mezinárodními trendy. Atmosféra tu působí moderně, designově a docela intimně. Sami jsme ji vyzkoušeli a můžeme jedině doporučit. Jídlo i jeho vizuální prezentace na jedničku, navíc si můžete vychutnat dezerty připravené v hotelové cukrárně, které jsou opravdovým zážitkem. Zbývá jen dodat, že restaurace není přístupná jen hotelovým hostům, ale i veřejnosti. Takže až budete hledat místo pro oslavu nebo nějakou jinou akci, tady máte tip.

Druhá restaurace se nachází v prvním patře a hotel ji využívá k podávání snídaní pro své hosty. Má výrazně jinou atmosféru, je více prosvětlená a laděná spíše do světlých tónů. I tady si můžete naplánovat soukromou akci, takže je jen na vás, jaký prostor vám vyhovuje více.

Sečteno a podtrženo, OREA Congress Hotel Brno nás mile překvapil a za BRNOtoday můžeme jedině doporučit!

Autor: BRNO today
Foto: OREA Congress Hotel Brno
Fotoreport z večeře: BRNO today