//Na Nebál v extravagantním dress code! Zbývá 300 lístků

Na Nebál v extravagantním dress code! Zbývá 300 lístků

Kulturní a společenský zážitek nevšedního formátu. To bude Nebál, artový večírek pro 1.500 návštěvníků, který v pátek 16. září uspořádá v brněnské Nové Zbrojovce gastronomická skupina Lidi z Baru.

Půjde o žánrově nezařaditelný event, jaký Brno ještě nezažilo. Trochu ples, trochu párty, trochu cirkus, trochu art. Jiný svět akcentující společné prožitky a neopakovatelnou atmosféru.

„Představte si, že Ludvík XIV. pořádá večírek v roce 2022. V industriální hale, kde v rytmu rozmanité hudby a za světelných efektů vystupují různorodí performeři. Na takovou akci se přímo vybízí dorazit v tom nejvíc extravagantním kousku, jaký váš šatník nabízí, a podílet se tak na utváření jedinečné snové atmosféry večera. Cítíte se výjimečně, a zároveň sami sebou,“ popisuje zamýšlené neotřelé prostředí Nebálu projektová manažerka Lidí z Baru Eva Gerych.

Hudební produkci se na dvou stagích zajistí MYDY (elektropop), Giudi (deep-pop), Miss Petty (rap a hyperpop), Ficture (elektro) a DJs Tom Holič, KEWU, Joshek, Marie Pravda, Alan Wood a DJky z Brna.

Nebál ale zdaleka nebude pouhým hudebním festivalem. V prostoru a čase se bude dít hned několik performance. Zatančí Mr. Kriss, mimořádně talentovaný český tanečník a ilustrátor, jehož americký Huffington Post zařadil do žebříčku 20 nejnadanějších inovátorů světa mladších 20 let. Mix tanečního vystoupení a módní přehlídky ve spolupráci s alternativní platformou Malá noc módy obstarají Kiki House of Velvet, Jana Podzimková předvede akrobacii na šálách a houslistka Jana Procházka svede hudební souboj s brněnským DJ Tomem Holičem, přičemž tuto bitvu doprovodí baletky z Národního divadla Brno.

Na zážitkových stanovištích si pak návštěvníci pošlou pohlednici z večírku, nahlédnou do budoucnosti skrze věštbu nebo si nechají skupinově vytetovat tečku na libovolné místo svého těla. Výtvarné instalace cílící na vybrané smysly návštěvníků zabaví jejich hmat, čich a zrak. Chlad industriálních prostor zjemní látkové dekorace, plamínky svíček a světelný design s multimediálními projekcemi, na němž se podílí kreativní studio VISUALOVE.

„Chceme vtáhnout naše hosty ve více rovinách do hry, aby nebyli pouhými konzumenty zábavy, ale stali se spolutvůrci. Bude to takový interaktivní večírek,“ doplňuje Eva Gerych s tím, že půjde o vůbec první společenský event pořádaný skupinou stojící za známými brněnskými podniky.

Občerstvit se budete moci u 17 barů. O jídlo a pití se kromě podniků Lidí z Baru postará také bistro Franz, Nett’s BBQ, Kobliha Brno, Barrio Gotico, Ocean48, Industra Coffee nebo Future Sailors.

Nebál se uskuteční v unikátních prostorách haly Industra v areálu Nové Zbrojovky. Tradice místa sahá do časů první republiky, kdy se zde vyráběly motory do automobilů řady Z. Nyní čeká na rekonstrukci, v příštím desetiletí tady má stát moderní městská čtvrť.

Z celkové kapacity Nebálu 1.500 hostů zbývá pořadatelům posledních 300 lístků. K dostání jsou na webu nebal.cz za 1.850 korun. Vstup zdarma mají držitelé NFT tokenu Cryptomošt. Lidi z Baru jej vydali loni po náhlém vládním zákazu vánočních trhů s populárním Turbomoštem těsně před jejich započetím. Token Cryptomošt se prodával za tisíc korun a měl sloužit jako podpora gastronomické skupině v nastalé komplikované situaci. Mimo to ale Lidi z Baru již tehdy slibovali, že v budoucnu poslouží také jako vstupenka na „nejlepší párty v Brně“.

Partnery akce jsou Forbes, Nová Zbrojovka, Moët Hennessy Louis Vuitton, STOCK Plzeň-Božkov a ROsound.

Zdroj: Lidi z baru, www.nebal.cz
Foto: Tomáš Gál