//Láska na provázku: nevšední spojení baru a divadla

Láska na provázku: nevšední spojení baru a divadla

Užít si interaktivní divadelní představení v příjemném prostředí baru a dát si k tomu speciálně namíchaný koktejl? Nevídanou kombinaci scénického umění a gastronomie si můžete užít v brněnských 4pokojích, kde se konají improvizační večery s Divadlem Husa na provázku.

V podzemním patře designového baru posedává u stolků třicítka hostů, kteří každou chvíli protnou ovzduší salvou smíchu. Může za to čtveřice herců pohybujících se v prostoru. Tereza Volánková, Zdislava Pechová, Dominik Teleky a Dalibor Buš rozehrávají další dějství „provázkového tyjátru“ ve 4pokojích. Zapomeňte na scénáře a naučené repliky. Tady se jede čistá improvizace postavená na komunikaci s publikem.

„Hostů se ptáme na to, jak se mají, čeho se bojí, jestli něco zásadního řeší. Prostě s jakými myšlenkami k nám přišli. Od jimi vyřčených témat se pak improvizace odvíjí. V malém prostoru zásadně odlišném od divadelní scény tak jsme lidem mnohem blíže a čerpáme společnou energii. Jako herci si můžeme dovolit úplně jiné věci než na klasickém jevišti,“ popisuje koncept improvizačních večerů ve 4pokojích herečka Divadla Husa na provázku Tereza Volánková.

Podle ní jsou divadelní představení v barech ojedinělou záležitostí. „Protože jsem studovala alternativní a loutkové divadlo, párkrát se mi stalo, že jsem některé klauzury odehrávala různě po barech. V covidové pandemii jsme pak s kolegy hráli jedno streamované představení v liduprázdném Baru, který neexistuje. Jinak takové spojení ale vůbec není běžné,“ dodává.

Podle Daniela Enenkla, provozního 4pokojů, návštěvníci divadelních představení pojmenovaných „Láska na provázku“ oceňují lákavou kombinaci moderního divadla a občerstvení vymyšleného na míru této příležitosti. „Jsou to kulturní večery s delikatesami. V ceně vstupenky je totiž welcome fingerfood, obligátní divadelní chlebíček a alkoholický či nealkoholický koktejl. Po představení můžete zůstat v baru a nemusíte se nikam přesouvat,“ říká.

Lásku na provázku ve 4pokojích hrají od letošního jara zhruba jednou měsíčně. Termíny podzimní sezony připadají na 10. září, 10. října, 13. listopadu a 12. prosince vždy od 19 hodin.

Zdroj a foto: Lidi z Baru