//Krásné “pokojovky”, originální květináče, doplňky a podzimní kytice. Inspirace z největšího brněnského květinářství

Krásné “pokojovky”, originální květináče, doplňky a podzimní kytice. Inspirace z největšího brněnského květinářství

Máme rádi květiny a pokojové rostliny, a proto je jedno z oblíbených míst v Brně, kam se rádi vracíme, je právě Květinářství Galerie Brno. Zaujme vás už svou polohou, nachází se totiž v útrobách starého kláštera voršilek v Brně. Vstup do prodejny, která za nás patří k těm největším a nejhezčím tohoto typu ve městě, vás prostě zaujme. Samotné květinářství tvoří dlouhá historická klenutá chodba, která se proměnila v krásný skleník plný stále zelených rostlin. Nejlepší na tom je, že si vše můžete koupit. Po delší době jsme sem zase zašli na návštěvu a pořídili pro vás velký fotoreport od pokojových rostlin až po vázané kytice.

Květinářství nabízí široký sortiment pěkných stálezelených pokojových rostlin. Za zmínku stojí i to, že tu najdete rostliny, které nejsou běžně k sehnání. To vše za zajímavé ceny. Kromě rostlin v interiéru je součástí prodejny malá zahrádka, která se nachází na nádvoří kláštera. Ta nabízí venkovní rostliny, které během roku obměňují, podle sezónnosti. Ještě tu najdete i pár zásob z léta v podobě eucalyptusu, který tu mají vyhlášený, nebo olivovníků a dalších. Dominují však už rostliny vhodné na podzim.

Mimo rostliny najdete v prodejně i spoustu dekorací, ty se mění s obdobím a svátky. Samozřejmostí je velký kout se širokým výběrem řezaných rostlin, které v květinářství váží do krásných kytic a flower boxů. Neodpustili jsme si a opět jsme aktuální i podzimní uvázané krásky nafotili.

V tomto článku s námi nahlédnete hlavně do nabídky pokojových rostlin. V květinářství si z mnoha druhů vyberou zejména milovníci stálezelených nekvetoucích rostlin. Ty dodají domovu určitou energii, pokoj zútulní a dokreslí celkový dojem. Existuje jich mnoho druhů a každý má různé nároky na péči, každý si tak může vybrat podle svých potřeb a možností.

Květiny jsou bezpochyby dekorativní samy o sobě, ovšem se správným obalem se mohou stát jednou z hlavních dekorací pokoje. V prodejně, jak je vidět i na fotkách, je k dostání velké množství větších či menších stylových květináčů, ve kterých rostlina na vašem parapetu nebo poličce pěkně vynikne. Teď už se s námi podívejte na slíbenou fotoreportáž z Květinářství Galerie Brno!

Foto: BRNO today