//Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Hudba na vinicích letos láká na neomezené párování hudby, vín a zážitků

Už máte plány na léto? Propojte své letní výlety s hudbou a vínem pod širým nebem a navíc přímo ve vinicích! Právě odstartoval III. ročník koncertního seriálu Hudba na vinicích. Až do 23. září odehraje čtrnáct českých a slovenských interpretů v celkem šesti vinařstvích na 40 koncertů.

Mňága a Žďorp, Wohnout, Anna K., MIG 21, David Koller, Jelen, Pokáč, QUEENIE, Barbora Poláková a Poletíme?, Jiří Krhut & Štěpán Kozub, Harlej, Škwor, ALE TAKÉ Richard Müller nebo Horkýže Slíže.

Takový je výčet kapel, které si zahrají v malebných areálech pěti moravských a jednoho českého vinařství. První ročník Hudby na vinicích vznikl na základě omezení kapacit a přísných hygienických norem kvůli pandemii koronaviru. I přesto jej navštívilo přes 17 tisíc hudebních a vinných nadšenců. V loňském roce to byl už téměř dvojnásobek, přestože byly stále utažené opasky. Letos to vypadá, že Hudba na vinicích bude moci roztáhnout svá křídla ve svém plném rozsahu. „Od samého začátku klademe důraz na komfort návštěvníků, čemuž odpovídá komornější atmosféra a klubový kontakt s interprety. Od toho se neodkloníme ani letos,“ říká spoluzakladatel Hudby na vinicích Tomáš Jugi Staněk.

ZAPOJENÁ VINAŘSTVÍ: Vinařství Sonberk u Popic, Zámecké vinařství Bzenec, Vinařství Château Valtice, Vinařství LAHOFER u Dobšic, Vinařství Vican u Mikulova a české Vinařství Johan W v Třebívlicích.

 „Tento rok jsme si pro návštěvníky připravili prohlídky zámeckých sklepů, které patří mezi jedny z největších na Slovácku. Skvělé zpestření nabízí i náš vinohrad Pod Starým hradem vzdálený jenom 500 m, kterým vede naučná stezka a na jeho vrcholu se můžete osvěžit ve vinném baru,“ říká Beáta Karasová ze Zámeckého vinařství Bzenec.

„Součástí našeho vinařství je také Farma Pálava, takže se můžete těšit nejen na exkluzivní festivalové víno, ale také na delikátní domácí sýry. V létě se navíc v našem okolí bude natáčet seriál Pálava – život zalitý sluncem,říká majitel vinařství a producent seriálu Tomáš Vican z rodinného vinařství VICAN.

“Letos jsme si připravili žhavou novinku. Poprvé v historii firmy uvádíme do prodeje frizzante v plechovce – vynikající, osvěžující pití na léto v praktickém obalu, které je pro festivaly jak vyšité,“ říká Lenka Černá z Vinařství LAHOFER.

„Před koncerty si navíc naservírujte prohlídku našeho chrámu vína s moravskou rotundou pod Vinařskou stodolou nebo si vyšlápněte na nedalekou Kolonádu Reistnu s krásným výhledem na celé Pálavské vrchy,říká David Šťastný, ředitel CHÂTEAU VALTICE.

„Těšte se na unikátní místo s nezapomenutelným výhledem, pódium obklopené řádky Pálavy a trávníkem pro piknikové deky a plážová lehátka. K tomu na nový ročník vín v čele s koncertním cuvée Pospolu nalévané do kvalitního skla. A také skvělé občerstvení pod taktovkou hotelu Amande,“ říká Dáša Fialová z vinařství Sonberk.

„Už potřetí se naše vinařství rozezní zvučnými jmény české a slovenské hudební scény. Navíc v kombinaci s krásným prostředím Českého středohoří a lahodnými víny,“ říká Petr Malina, manažer vinařství Johann W v Třebívlicích.

Přesně to je cílem Hudby na vinicích – propojovat zážitky v širokém slova smyslu. Nejde jen o skvělé koncerty a špičková vína, ale také o něco navíc. Jižní Morava i České středohoří mají obrovský turistický potenciál co do přírody, historie, sportovního vyžití a samozřejmě gastronomie. I proto jsme pro návštěvníky připravili tipy na výlety v okolí konkrétních vinařství, aby si koncert doladili něčím dalším, co je zrovna přitahuje nejvíc.

Cestování spojené s vínem bude vždy pro jižní Moravu velkým tématem a v kombinaci s hudbou dostává nový rozměr. I v letošním roce doplníme festivalový program o atraktivní nabídku turistických cílů našeho regionu z kampaně “Nestůj, cestuj”. Návštěvníci tak budou mít možnost naplánovat si program na celý víkend,” řekla Martina Grůzová, ředitelka Centrály cestovního ruchu – Jižní Morava.

KOMORNÍ ATMOSFÉRA & TOP HUDEBNÍ HVĚZDY & EXKLUZIVNÍ VÍNA & JEDINEČNÉ PROSTŘEDÍ & KRAJ PLNÝ VÝLETŮ & NEZAPOMENUTELNÉ ZÁŽITKY… = NAMIXUJTE SI ORIGINÁLNÍ LETNÍ KOKTEJL

Zdroj: www.hudbanavinicich.cz
Foto: @KOLIBIK_FOTO_Sonberk, @Tomas Skopek_Lahofer, hudbanavinicich.cz