//Hluboké emoce i taneční rej Barcelona Gipsy balKan Orchestra už v sobotu v Brně

Hluboké emoce i taneční rej Barcelona Gipsy balKan Orchestra už v sobotu v Brně

Uhrančiví Barcelona Gipsy balKan Orchestra zahrají už v sobotu 9. září v brněnské Flédě.

Mezinárodní uskupení soustředěné v Barceloně představuje to nejlepší z žánru world music. Jejich tvorba je ovlivněna prvky tradiční hudby z Balkánu, Blízkého východu a také Středozemí. Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří hudebníci ze Španělska, Itálie, Francie, Srbska, Řecka a Ukrajiny, rozmanitá je také jejich paleta hudebních nástrojů od houslí, klarinetu až po perkuse a akordeon.

Stejně pestrá je muzika, kterou vytvářejí vyvolávající hluboké emoce i frenetický taneční rej, rytmy jejich písní míří až do srdce.

Za dekádu své existence stihla kapela vydat šest alb, navštívit více než čtyřicet zemí a získat desítky milionů zhlédnutí na youtube. Návštěvníci se mohou těšit na ukázky z dlouho očekávané sedmé řadové desky.

Barcelona Gipsy balKan Orchestra tvoří italská zpěvačka  Margherita Abita, srbský kontrabasista lvan Kovačević, francouzský kytarista Julien Chanal, ze Španělska pak pochází houslista Pere Nolasc Turu, acordeonista Fernando Salinas, klarinetista Xavi Pendón a perkusista Albert Enkaminanko.

Po Brnu vystoupí také v Praze a to v Lucerna Music Baru 10. září. Vstupenky zakoupíte v prodejní síti GoOut a smsticket.

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=-1urbDNzJvI

09/09/2023, Brno, Fléda Club

Vstupenky: https://www.fleda.cz/event/1615/

10/09/2023     Lucerna Music Bar

Vstupenky: https://goout.net/en/barcelona-gipsy-balkan-orchestra/szdrenv/

Web: https://bgko.org

YouTube: https://www.youtube.com/@bgko

FaceBook: https://www.facebook.com/BarcelonaGipsybalKanOrchestra

Instagram: https://www.instagram.com/bcngipsybalkanorchestra