//Designové trhy MINT Market se v červnu představí ve Vile Stiassni v rámci akce Otevřené zahrady

Designové trhy MINT Market se v červnu představí ve Vile Stiassni v rámci akce Otevřené zahrady

MINT Market jsou moderně pojaté trhy se svěží módou, šperky, designem, delikatesami, kosmetikou a dalšími poctivě zpracovanými výrobky, které poskytují prostor menším a začínajícím návrhářům a tvůrcům. V neděli 9. června se v rámci speciální edice představí v zahradě Vily Stiassni, kde vznikne jedinečná designová zóna. Představí se tu více než 50 pečlivě vybraných značek z celé České republiky, které tvoří lokálně, udržitelně a s láskou. Návštěvníci si tak budou moct od 10:00 do 17:00 osvěžit letní šatník a užít si pohodovou a přátelskou atmosféru. Vstup je jako vždy zdarma a bez bariér. Navíc s sebou můžete vzít i své čtyřnohé miláčky.

Vilu si nechal podle návrhu architekta Ernsta Wiesnera postavit brněnský továrník Alfred Stiassni, který zde se svou rodinou žil pouze devět let. Poté musela rodina uprchnout před nastupujícím nacismem. Po válce vila začala sloužit jako luxusní hotel pro významné státní návštěvy, a to včetně Edvarda Beneše nebo Fidela Castra. Od roku 2014 je vila spolu s tříhektarovou zahradou zpřístupněna veřejnosti. Součástí dne Otevřených zahrad budou i komentované prohlídky se zahradníkem, který má celý areál včetně tenisového hřiště a bazénu na starosti. Přímo ve vile sídlí stylová kavárna Café Ernst, která je poctou architektu Ernstu Wiesnerovi a připomínkou legendární prvorepublikové kavárny Esplanade, takže o občerstvení nebude nouze. V kavárně si během MINT Marketu budete moci zapůjčit deku s piknikovým košem a udělat si příjemné odpoledně přímo v rozlehlé zahradě.

Foto: Vila Stiassni

________________________________________________________________________

Za MINT Marketem stojí parta lidí, kteří pořádají úspěšné designové trhy už od roku 2010 a jako jediní vozí moderní a udržitelné zboží v rámci svých akcí po celé České republice. To, co začalo jako nápad pár nadšenců, kteří chtěli vytvořit pro sebe a své kamarády místo, kde budou moct prodávat vlastní značky, je v současné době alternativa nákupním centrům a platforma sdružující více než 1500 kreativců a malých firem pořádající pravidelné akce ve více než dvou desítkách měst. Trhy jsou známé svou přátelskou uvolněnou atmosférou a širokým výběrem fair-trade, eko, bio, zerowaste nebo upcycled výrobků. Designeři zase rádi využijí příležitosti prezentovat svoje výrobky širokému publiku, aniž by tomu museli věnovat všechen svůj čas nebo prostředky. “Podpora malých a lokálních značek je od samého začátku jednou ze základních myšlenek našeho projektu,” dodává principálka Lenka Šašková.V roce 2023 se konalo58 prodejních dní v rámci 48 MINT Marketů. Celkem se za 14 let existence uskutečnilo už více než 350 akcí, které navštívilo přes 1 200 000 návštěvníků.

Seznam prodejců, aktuality a bližší informace najdete na webu https://www.mintmarket.cz/cs/trh/brno-71 ve Facebookové události https://www.facebook.com/events/1763311524155913/nebo na Instagramu www.instagram.com/mintmarket.cz

MINT Market Brno No. 71

  1. 6. 2024

Vila Stiassni, Hroznová 14

10:00 – 17:00 (so), vstup zdarma

Zdroj a foto: MINT Market