//Čtvrtstoletý IGNIS BRUNENSIS zve na šest ohňostrojů i festival zábavy. Ohňostrůjci se vrací na přehradu

Čtvrtstoletý IGNIS BRUNENSIS zve na šest ohňostrojů i festival zábavy. Ohňostrůjci se vrací na přehradu

Už po pětadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří nad Českou republikou v Brně a na jižní Moravě, letos od 11. června do 23. července 2022. Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady na přelomu června a července.

Už po pětadvacáté se mezinárodní soutěž uměleckých ohňostrojů REGIOJET IGNIS BRUNENSIS rozzáří nad Českou republikou v Brně a na jižní Moravě, letos od 11. června do 23. července 2022.

„Předešlé dva roky s pandemií pro nás byly výzvou. Lidé nemohli tolik cestovat, takže jsme se snažili připravit pro Brňany i pro tuzemské turisty atraktivní nabídku během celého léta, která zkombinuje jak tradiční akce, jako je právě IGNIS BRUNENSIS, tak novinky například v podobě dalších festivalů či rozšíření turistické karty BRNOPAS. Soudě dle ohlasů i několika ocenění, které jsme v oblasti cestovního ruchu získali, je to úspěšný trend a chceme v něm pokračovat i letos,” vysvětluje brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Hlavní část ohňostrojného festivalu se vrací na hladinu Brněnské přehrady od 25. června do 6. července. Obyvatelé Brna a Jihomoravského kraje i návštěvníci z tuzemska i zahraničí uvidí vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostroje.

„Vrchol festivalu na Brněnské přehradě se letos koná na konci června a zasahuje do svátků na začátku července. Užít si ho můžou všichni, kteří zůstávají během nich na jižní Moravě. Ale také turisté, kteří k nám v prvním červencovém týdnu přijedou,” doplnil Jan Grolich, hejtman Jihomoravského kraje.

Přehradní pyromuzikálová představení doplní ohňostrojné projekty na jihu a v centru Brna. Prelude věnované všem dětem bude odpáleno při Jihobrněnském dětském dnu v areálu Hněvkovského v sobotu 11. června. Ohňostrojné finále nad hradem Špilberk 23. července je věnované Gregoru Johannu Mendelovi v rámci celoměstských oslav dvoustého výročí narození tohoto světoznámého zakladatele genetiky.

PROGRAM SVĚTOVÉ SOUTĚŽE OHŇOSTROJŮ 11.6. – 23.7.2022

BRNO–JIH
sobota 11.6.2022 22:30 / areál Hněvkovského Brno-jih
THEATRUM PYROBOLI Česko

BRNĚNSKÁ PŘEHRADA

sobota 25.6.2022 22:30 / Brněnská přehrada
FLASH BARRANDOV SFX Česko

středa 29.6.2022 22:30 / Brněnská přehrada
PYRO GAMBLERS Chorvatsko

sobota 2.7.2022 22:30 / Brněnská přehrada
HAMEX Slovinsko

středa 6.7.2022 22:30 / Brněnská přehrada
GÖTEBORGS FYRVERKERI Švédsko

HRAD ŠPILBERK
sobota 23.7.2022 22:30 / nad hradem Špilberk
IGNIS BRUNENSIS TEAM

OHŇOSTROJNÉ POSELSTVÍ #FIREWORKS4PEACE V NEDĚLI 8.5.2022 VE 21:00 NAD ŠPILBERKEM PODPOŘÍ DĚTI UNICEF

Ohňostrojné poselství “Ať mír dál zůstává s touto krajinou” 8.5.2022 ve 21:00 nad brněnským hradem Špilberk v rámci celosvětové iniciativy #fireworks4peace s podporou programu UNICEF Nezávadná voda dětem v oblastech zasažených válkou.

BRNO, ČESKÁ REPUBLIKA / nad hradem Špilberk
neděle 8.5.2022 ve 21:00

Pyromuzikály na Brněnské přehradě ve znamení evropského souboje „Severu” proti „Jihu”
Produkčnímu týmu festivalu IGNIS BRUNENSIS se podařilo udržet sestavu zahraničních ohňostrůjců, která se měla na Brněnské přehradě představit už předloni a vloni. Oba ročníky 2020 i 2021 bylo ale nakonec nutné produkčně upravit kvůli covidovým omezením a přesunout je na hrad Špilberk. Ohňostroje na přehradním jezeře se tak vrací až letos. „IGNIS BRUNENSIS na Brněnské přehradě se v roce 2022 zúčastní, kromě domácího Česka, z evropských jižních zemí Slovinsko a Chorvatsko a ze severu Evropy Švédsko,” uvedl umělecký ředitel IGNIS BRUNENSIS Jaroslav Štolba z Flash Barrandov SFX.

Dvěstěpadesáté narozeniny Beethovena s dvouletým zpožděním
Při festivalu v roce 2020 bylo v plánu na přehradě při show zahraničních ohňostrůjců oslavit 250. výročí narození Ludwiga van Beethovena povinnými dvouminutovkami neobvyklých zpracování Osudové nebo Ódy na radost. „Díky koronaviru a dvouletému posunu připravených přehradních ohňostrojů dochází k zajímavé situaci, kdy připomeneme na obloze nad přehradou v povinné části show jubilejní dvěstěpadesáté plus druhé Beethovenovy narozeniny,” upřesnil za hlavního producenta Jiří Morávek, generální ředitel pořádající společnosti SNIP & CO.

Hudba k ohňostrojům tradičně na FM rádiu
Originální hudební doprovod synchronizovaný s ohňostroji vysílá exkluzivně ke všem ohňostrojům Rádio Krokodýl 103 FM. Stačí si tedy najít jakékoliv místo s výhledem na ohňostroj a naladit muziku na FM rádiu.

Výhledové plochy na ohňostroje zdarma, pro větší komfort na Brněnské přehradě tribuna k sezení
Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě bude ale připravena také komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení pro vyznavače ohňostrojného umění z tuzemska i zahraničí. Předprodej vstupenek bude zahájen v druhé polovině května.

IGNIS BRUNENSIS s podporou města Brna, Jihomoravského kraje a RegioJet
Hlavními spolupořadateli jsou statutární město Brno, Jihomoravský kraj a SNIP & CO jako hlavní producent. Titulárním partnerem je společnost RegioJet ze skupiny STUDENT AGENCY. Hlavním garantem ohňostrojné části festivalu je Flash Barrandov SFX. Oficiálním dopravcem návštěvníků městskou hromadnou dopravou je Dopravní podnik města Brna.

► KALENDÁŘ AKCÍ FESTIVALU ZÁBAVY POD ZNAČKOU IGNIS BRUNENSIS OD KVĚTNA DO ZÁŘÍ

Zdroj: www.ignisbrunensis.cz
Foto: Petr Olša