//Advent na Zelňáku přivítal první návštěvníky

Advent na Zelňáku přivítal první návštěvníky

Tak jako v řadě evropských měst, i v Brně začaly vánoční trhy. Na Zelném trhu jsou od 17. listopadu otevřeny vánoční stánky s řemeslnými výrobky, jídlem a nápoji. V provozu budou do 23. prosince.

Vánoční trhy v Brně začaly tradičně nejdříve na Zelném trhu. Potěšil nás velký zájem návštěvníků. „Na adventní trhy jezdím více než 20 let a byla jsem mile překvapena, kolik lidí na Zelňák dorazilo hned první den,“ uvedla prodejkyně originálních šperků Miroslava Dufková.

Velké oblibě se těší ukázky řemesel ve spodní části Zelného trhu. Děti mají možnost si zde ukovat vlastní podkovu. „Jsem moc rád, že se ukázky mého řemesla těší takové pozornosti rodičů a dětí,“ uvedl kovář Tomáš Plachý. Stejně tak si děti mohou prohlédnout a vyzkoušet práci na tkalcovském stavu u stánku Honzy Součka.

Úspěšný start zaznamenal charitativní projekt Daruj Kelímek. Během prvního dne se rozhodlo svůj kelímek darovat 600 lidí. Ve prospěch charitativních organizací se tím vybralo 30 000 korun.

Vysoká návštěvnost překvapila některé prodejce jídla a pití. Ti museli v průběhu dne doplňovat zboží častěji, než předpokládali. Největší zájem byl o tradiční svařák, jehož cena zůstává stejná jako v loňském roce.

K Zelnému trhu se 24. listopadu přidají také další oblíbená adventní tržiště, a to náměstí Svobody, Dominikánské náměstí a Moravské náměstí u Jošta. Návštěvníci se v tento den mohou těšit na rozsvícení vánočních stromů a zahájení kulturních programů.

Zdroj a foto: Brno-Střed