//Absolutní lhostejnost: muže ležícího v noci na silnici místo pomoci okradli o telefon

Absolutní lhostejnost: muže ležícího v noci na silnici místo pomoci okradli o telefon

Na dva běžící muže zaměřili v pátek v noci pozornost pracovníci dohledového centra městské policie. Když jejich směrem pootočili kameru, viděli, že utíkají ke člověku ležícímu na silnici.

Nacházel se mezi nástupním ostrůvkem a chodníkem u křižovatky Nádražní a Husovy ulice. Počáteční naděje, že mu mladíci spěchají na pomoc, vzala prakticky okamžitě za své. Oba ho začali otáčet, starší z nich mu vytáhl mobilní telefon a schoval si ho do kapsy kalhot. Padesátníka potom nechali ležet na silnici bez ohledu na to, že mohl mít zdravotní potíže a hrozilo mu přejetí autem. Muž měl štěstí alespoň v tom, že se o jeho bezpečí staralo hned několik útvarů městské policie. Pracovníci u kamer vyrozuměli operační středisko.

Do Nádražní ulice přijela místní hlídka, která se hned zajímala o jeho stav a přivolala sanitku. Pořádková jednotka a psovodi městské policie vypátrali sedmadvacetiletého a osmatřicetiletého podezřelého v Pellicově ulici. Starší z nich měl mobil ještě u sebe a ke krádeži se přiznal. Oba dopadení muži jsou důvodně podezřelí z trestného činu. Netečného muže záchranáři po ošetření odvezli do nemocnice.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today