//ZOO Brno chystá lanovku, rýžování zlata, výlet do pravěku a novou expozici s pižmoni

ZOO Brno chystá lanovku, rýžování zlata, výlet do pravěku a novou expozici s pižmoni

Lanovka do horní části ZOO, pohodlnější vstup od dočasného parkoviště, nová expozice Klondike, nová expozice pižmoňů v rámci celku Beringie, pohodlnější stáj pro žirafy nebo expozice Výlet do pravěku s pohyblivými modely prehistorických zvířat. To jsou projekty, kterými chce ZOO Brno přilákat návštěvníky a nabídnout jim nové zážitky i pohodlnější přístup ke stávajícím expozicím. Rada města Brna dnes odsouhlasila úkol zpracovat podrobné investiční záměry jako první krok k jejich realizaci.

„Přitažlivost brněnské ZOO poroste i s novými atrakcemi a zážitky, které návštěvníkům nabídne. Jsem přesvědčen, že lanovka do horní části zoologické zahrady nebo výlet do pravěku jistě nové návštěvníky osloví,“ komentoval dnes schválenou přípravu projektů náměstek pro životní prostředí Martin Ander.

První z připravovaných projektů umožní návštěvníkům ZOO pohodlnější přístup od dočasného parkoviště na odstavné ploše v Kníničkách, zatímco se připravuje vstup nový. U dočasného parkoviště nově zaparkuje také 8 zájezdních autobusů. Provizorním vstupem budou moci návštěvníci projít po nové cestě k expozici Klondike, stylizované jako malá zlatokopecká osada s potůčkem, na kterém si mohou vyrýžovat zlatá zrnka. Poté budou pokračovat k nástupní stanici kabinové lanovky, která je doveze do Africké vesnice v horní části ZOO.

Další novinku představuje Výlet do pravěku, okružní trasa s pohyblivými i statickými modely prehistorických zvířat. Ty se budou nacházet v nově vytvořených stanových halách určených pro prostorově náročné instalace. Součástí tohoto atraktivního zábavního areálu budou i oddechová místa a herní koutky pro děti. ZOO plánuje, že expozice může přilákat až 100 tisíc nových návštěvníků.

Také expoziční celek Beringie čekají nové přírůstky. Na místě nepoužívaného návštěvnického WC vyroste nový výběh a stáje pro pižmoně. Expozice bude doplněna třemi vyhlídkami pro návštěvníky. Do nového se přestěhují také žirafy – stávající prostory neodpovídají standardům chovu těchto vzácných zvířat. Návštěvníci je budou moci v plánované větší stáji pozorovat z krytého schodiště s plošinou ve výšce hlav zvířat.

Zdroj: MMB
Foto: ZOO Brno