//Změna územního plánu umožní proměnu lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou

Změna územního plánu umožní proměnu lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou

Brněnští radní na své poslední schůzi doporučili zastupitelům, aby vydali změnu územního plánu týkající se lokality mezi třídou Generála Píky a ulicí Porgesovou.

„Cílem projednané změny územního plánu, kterou magistrát pořizuje v celoměstském zájmu, je umožnění výstavby vědecko-výzkumného kampusu s názvem Mendel Quarter, a to včetně rozvoje bydlení a ubytování pro zaměstnance, stážisty a konzultanty této instituce. Na podobě změny územního plánu jsme se dohodli jak s příslušnou městskou částí Brno – Královo Pole, tak s Ministerstvem kultury ČR. Následně byl dokument na podzim loňského roku veřejně projednán,“ uvedl radní pro oblast územního plánování a rozvoje Filip Chvátal.

Nová urbanistická koncepce vytváří prostor pro výstavbu vědeckých a výzkumných institucí, bydlení a služeb, které spolu vytvoří komplexně fungující okrsek. „S ohledem na charakter areálového uspořádání se nebude jednat o typický městský okrsek. Přesto zde budou mít pracující a bydlící veškeré služby v docházkové vzdálenosti. Pro budoucí rozvoj lokality zde změna územního plánu umožní i výstavbu veřejné vybavenosti, jako je například mateřská škola,“ dodal Filip Chvátal. Finální slovo v této věci bude mít Zastupitelstvo města Brna. To bude zmíněnou změnu územního plánu projednávat na lednovém zasedání.

Zdroj a foto: MMB
Úvodní foto: BRNO today