//Žena uprostřed noci vyděsila nastávající matku, strážníkům vyprávěla o svých touhách

Žena uprostřed noci vyděsila nastávající matku, strážníkům vyprávěla o svých touhách

Chvíle tísnivého strachu prožila ve čtyři hodiny ráno osamocená mladá žena ve své chatě. Náhle ji probudil velký hluk, jako by se do stavby někdo dobýval.

Na tísňové lince městské policie potom řekla, že se k ní pravděpodobně pokouší vloupat cizí žena. Strážníkům se volající také svěřila, že je těhotná, a z dnešní nepříjemné situace měla pochopitelné obavy. Na západ Brna k ní proto okamžitě spěchala nejbližší hlídka. U chaty strážníci zastihli zmatenou devětatřicetiletou ženu v pantoflích. Na pozemek se dostala odemčenou brankou a v jejich přítomnosti byla klidná. Nezpůsobila žádnou škodu a souhlasila, že bude strážníky následovat pryč z pozemku.

Když jí podávali zapomenutý šátek a přehoz přes ramena, zahalila se do nich a prohlásila, že ze sebe udělá arabskou princeznu nebo lesní vílu. Hlídce se také stručně svěřila se svými touhami a jednoho ze strážníků oslovovala „ďáble“. On se však chtěl dobrat spíše důvodu, proč žena chodí uprostřed noci chatovou oblastí v pantoflích. Když odpověděla, že si šla obhlédnout okolí a doma s ní bydlí lidé, kteří nejsou vidět, přivolali k ní strážníci zdravotníky. Lékař ji prohlédl a rozhodl o převozu na vyšetření do psychiatrické nemocnice.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: Anežka Zvonková