//Žena jela se svým BMW z Mendlova náměstí na výstaviště po kolejích, řídila opilá

Žena jela se svým BMW z Mendlova náměstí na výstaviště po kolejích, řídila opilá

Strážníkům se při noční kontrole Hlinek naskytl nevšední pohled. V tomto úseku vedou tramvajové koleje mimo silnici, bylo pro ně tedy překvapením, když v kolejišti místo tramvaje zahlédli jedoucí osobní vozidlo.

Okamžitě vyzvali řidičku bmw k zastavení. Vzhledem k tomu, že v danou chvíli byla v okolí brněnského výstaviště posílená tramvajová doprava, hlídka městské policie pomohla řidičce dostat se s jejím vozem co nejrychleji mimo trať. Hned nato se strážníci zajímali, jak se ocitla na kolejích. Šestačtyřicetiletá žena hlídce přiznala, že při průjezdu Mendlovým náměstím zazmatkovala a do kolejiště se dostala už tam. Zhruba kilometr dlouhý úsek tedy jela se svým autem po kolejích. Naštěstí nedošlo ke střetu s tramvají. Svou riskantní jízdou ale prorazila tři pneumatiky.

Strážníci nabyli dojmu, že by žena mohla být opilá. Přestože tvrdila, že před jízdou alkohol nepila, orientační dechová zkouška přinesla výsledek 1,4 promile. Řidička se tak stala podezřelou ze spáchání trestného činu a strážníci ji proto předali do rukou přivolaných republikových kolegů.

Zdroj: MPB
Ilustrační foto: BRNO today