//V brněnské zoo plánují modernizaci stávajícího vstupu pro návštěvníky

V brněnské zoo plánují modernizaci stávajícího vstupu pro návštěvníky

Brněnští radní souhlasí s modernizací stávajícího vstupního předprostoru do zoologické zahrady včetně objektu pokladen tak, aby došlo k oddělení provozu pěších a automobilů. Součástí má být také vybudování tzv. zálivu pro autobusy při ulici U Zoologické zahrady, jejichž parkování bude omezeno pouze pro výstup a nástup návštěvníků.

V současné době se ve vstupním prostoru kříží provoz automobilů s pěším provozem a v předprostoru pokladen se tvoří nekoordinované zástupy návštěvníků zoologické zahrady. „Modernizací vstupu vznikne nový přístupový chodník k pokladnám s nainstalovanými rotačními turnikety a nové shromaždiště návštěvníků, které bude přehledné a hlavně bezpečné. Nájezd na parkoviště zůstane zachován z ulice U Zoologické zahrady a bude opatřen závorou a čtečkou. Na nově vzniklé parkovací ploše pro osobní automobily se počítá s 25 kolmými stáními. Navíc zde vzniknou dvě místa pro autobusy s omezenou délkou stání 15 minut pro výstup a nástup návštěvníků. Součástí úpravy bude i instalace stojanů na kola a úschovných boxů,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Tento vstup zůstane zachován a využíván i v případě vybudování plánovaného vstupního objektu s parkovištěm při ul. Ondrova v Kníničkách, neboť jej budou využívat návštěvníci přicházející od zastávky městské hromadné dopravy nebo z parkoviště v ulici Palcary.

Zdroj a foto: MMB